Daikin Split i MultiSplit

Daikin jest japońską firmą znaną na całym świecie. W Polsce już od kilkunastu lat powszechnie korzystamy z urządzeń klimatyzacyjnych sygnowanych jej logo. Najczęściej są spotykane w biurach, punktach usługowych, a także domach. Klimatyzacja Daikin to jedno z najlepszych rozwiązań, jeśli szukamy sprzętu, który zagwarantuje nam klimatyzację komfortu o najlepszych parametrach. Wśród poszczególnych klimatyzatorów tej firmy, możemy wyróżnić urządzenia Daikin Split i Daikin Multi Split. To właśnie je znajdziesz w tej kategorii.

Daikin Split to najlepszy wybór do jednego pomieszczenia

Daikin Split to system, który cechuje się wyjątkową prostotą. W jego ramach, do jednej jednostki zewnętrznej instalujemy jedną jednostkę wewnętrzną. System split skutecznie działa w jednym pomieszczeniu. To najprostsze i najbardziej tradycyjne rozwiązanie, jeśli chodzi o klimatyzację do niewielkiego biura, domu, czy też zakładu usługowego. Właśnie w takich miejscach systemy typu split najlepiej poradzą sobie z utrzymywaniem właściwych parametrów powietrza. Co nie bez znaczenia, jednostki wewnętrzne Daikin cechują się bardzo klasycznym wzornictwem. Dzięki temu bez większych przeszkód odnajdą się w każdym pomieszczeniu.Niektóre modele Daikin Split nie tylko ogrzewają i chłodzą, ale również nawilżają i osuszają powietrze. Co więcej, część z nich również je oczyszcza, więc korzystanie z Daikin Split może się okazać wyjątkowo korzystne dla alergików. Jednak rozwiązania Daikin Split nie zawsze są wystarczające. Wystarczy sobie wyobrazić sytuację, w której klimatyzacja jest niezbędna w więcej, niż jednym pomieszczeniu. Wówczas – oczywiście – można zamontować dwa lub więcej systemów Split firmy Daikin. Jednak to nie jest najbardziej optymalne wyjście z sytuacji. Dlatego też Daikin przygotowało odpowiedź na takie potrzeby, czyli system Multi Split.

Daikin Multi Split to system klimatyzacji nawet dla pięciu pomieszczeń

Daikin Multi Split przychodzi z pomocą wszędzie tam, gdzie Daikin Split nie wystarcza. Zamiast montowania kilku jednostek zewnętrznych, Multi Split umożliwia przyłączenie kilku jednostek wewnętrznych do jednej zewnętrznej. Oczywiście, są pewne ograniczenia. W przypadku Daikin Multi-Split maksymalna liczba jednostek wewnątrz to pięć sztuk. To jednak wystarczająco, jeśli chodzi o potrzeby niewielkich budynków. Nawet, jeśli mowa o klimatyzacji w każdym pomieszczeniu w domu, Daikin Multi Split jest bardzo dobrym wyjściem. Urządzenia znajdujące się wewnątrz działają bardzo cicho. W związku z czym, kontrola parametrów powietrza na co dzień odbywa się niezauważalnie. Co więcej, system Multi Split wykorzystuje czynnik chłodniczy R-32, który ma niskie oddziaływanie na środowisko. Podobnie jak sprężarka typu “swing”. Mogłoby się wydawać, że sterowanie aż pięcioma jednostkami wewnętrznymi nie jest łatwe, jednak nic bardziej mylnego. Możesz wygodnie kontrolować wszystkie urządzenia za pomocą aplikacji “Daikin Online Controller” w swoim telefonie.

W Klimatech znajdziesz nie tylko systemy Split i Multi Split Daikin, ale także Daikin VRV. Wszystkie są doskonałymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o klimatyzację do biura, a wybór jednej z nich będzie podyktowany liczbą pomieszczeń. Skoro już o biurach mowa, to na pewno znajduje się w nich mnóstwo komputerów, a co za tym idzie – serwerownia. Dlatego też znajdziesz u nas klimatyzację precyzyjną, w tym także klimatyzację do serwerowni. W ten sposób zapewnisz odpowiednie warunki powietrza nie tylko sobie i pracownikom, ale również sprzętom, co bez wątpienia przedłuży ich żywotność.