CyberRow

Stulz CyberRowBroszura informacyjna CyberRow pl

STULZ serii CyberRow to urządzenia przeznaczone dla rozwiązań wysokiej gęstości (high-density). Przy mocach powyżej 10kW dla pojedynczego stojaka (rack) konieczne jest zastosowanie klimatyzacji serwerowni umieszczonej bezpośrednio w rzędzie pomiędzy serwerami. CyberRow pozwala na uzyskanie dużo wyższego współczynnika EER, doprowadzenie schłodzonego powietrza bezpośrednio przed szafy serwerowe i dokładne dostosowanie parametrów powietrza w zależności od częściowego obciążenia serwerów. Istnieją także nietypowe aplikacje dla których zastosowanie urządzeń serii STULZ CyberRow jest warte rozważenia np. ograniczona dostępność powierzchni, brak podłogi technicznej, konieczność wydzielenia zimnych stref w istniejącej serwerowni.

Stulz CyberRowPoprzez zastosowanie budowy modułowej istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C2020 lub C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

System klimatyzacji precyzyjnej CyberRow dostępny jest w dwóch wersjach:

A – bezpośrednie odparowanie

CW – woda lodowa

Stulz CyberRow CW

Istnieje możliwość podłączenia systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.

Wszystkie z urządzeń produkowane są na indywidualne zamówienie a lista opcji dodatkowych obejmuje kilkadziesiąt pozycji.

CyberRow firmy Stulz zostało stworzone z myślą o chłodzeniu serwerów. Jest ono bardzo dobrym wyjściem w tym pomieszczeniach data center, w których serwery mają zmienne obciążenie, brakuje podłogi technicznej, lub nie ma zbyt wiele miejsca. CyberRow mogą pracować z rackami wszystkich producentów. To, a także ich niewielkie rozmiary sprawiają, że urządzenia Stulz mogą posłużyć do rozbudowy aktualnie istniejącego data center. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, zimne powietrze jest nawiewane do stojaka serwerowego najkrótszą drogą. Dzięki temu CyberRow pozwala na ograniczenie kosztów.

Urządzenia CyberRow można znaleźć w sześciu rozmiarach. Trzy z nich są bardzo dobrze przystosowane do współpracy z rackami o głębokości 1 metra. Natomiast reszta współpracuje ze stojakami o głębokości 1,2 metra. Dzięki tak dużej elastyczności, jeśli chodzi o konstrukcję, CyberRow na pewno zmieszczą się pomiędzy poszczególnymi rackami. Nie bez znaczenia jest też brak przewodów pomiędzy urządzeniem klimatyzacyjnym a szafą serwerową, bo dodatkowo zwiększa on Co istotne, za pomocą złącza RS485 można je bez większych przeszkód podłączyć do BMS – systemu zarządzania budynkiem.

W urządzeniach klimatyzacji precyzyjnej CyberRow Stulz znajduje się aż 6 czujników temperatury. Trzy z nich monitorują temperaturę powietrza nawiewanego, a pozostałe – powietrza powracającego. W CyberRow znajdziemy też redundancję wentylatorów. Znaczy to, że gdyby jeden z nich uległ awarii, w pozostałych zwiększa się prędkość obrotowa. Dlatego też są one w stanie uzupełnić niedobór mocy.