Klimatyzacja archiwum

Pomieszczenia, w których przechowywane są ważne dokumenty, księgi i składowiska papierowych materiałów źródłowych, czyli biblioteka, magazyn, muzeum czy archiwum wymagają zastosowania specjalnych systemów klimatyzacji. Konieczne jest utrzymanie precyzyjnej temperatury oraz wilgotności nawet przy zerowych zyskach ciepła w tychże pomieszczeniach. Jest to konieczne do utrzymania w idealnym stanie kartotek, które pod wpływem szkodliwych warunków zewnętrznych ulec mogą całkowitemu rozpadowi. Jednym z innowacyjnych urządzeń stworzonych i dedykowanych takim miejscom jest CyberLab. Klimatyzator ten zaprogramowany został tak, by realizować utrzymanie prawidłowego klimatu w tych niecodziennych i nietypowych miejscach.

Ich produkcja jest dokonywana na zamówienie, posiada wiele dodatkowych funkcji, w które może być ona wyposażona. Opcji dodatkowych jest kilkadziesiąt, a należą do nich m.in.:

  • czujniki wykrywające wodę pod urządzeniem;
  • podstawy pod maszynę;
  • zewnętrzne nawilżacze parowe oraz ultradźwiękowe;
  • nadstawki nawiewne.

Klimatyzacja archiwum musi być monitorowana, by utrzymać stałą temperaturę w granicach +-5K oraz wilgotności +-3%. Połączenie maksymalnej wydajności w trudnych warunkach oraz stałe parametry nawiewanego powietrza jest gwarancją utrzymania najwyższej jakości klimatyzowanego powietrza. Zapraszamy wszystkich do przejrzenia naszych ofert i zapoznania się z propozycjami najlepszego na rynku klimatyzatora do archiwów.