K&P

Kieback&Peter logo

Kieback&Peter jest dostawcą urządzeń i systemów dla ogrzewnictwa, wentylacji i automatyki oraz systemów zarządzania budynkami (BMS).

Przy wykorzystaniu sprzętu z odpowiednim oprogramowaniem, systemy firmy K&P umożliwiają łączenie wentylacji, klimatyzacji biurowej, klimatyzacji przemysłowej i klimatyzacji serwerowni, ogrzewania, oświetlenia i nagłośnienia, a także innych technologii w jeden, spójny system. W ten sposób powstają inteligentne, czyli wysoko zaawansowane techniczne, budynki. Za sprawą informacji dostarczanych przez każdą instalację, system reaguje na zmiany zachodzące zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Tym samym w obiektach z systemami marki K&P dochodzi do maksymalizacji bezpieczeństwa i komfortu, a także wszystkich funkcjonalności. Jednocześnie minimalizowane koszty eksploatacji, a także emisja zanieczyszczeń. Co bardzo ważne, rozwiązania firmy sprawiają, że zarządzanie systemem jest bardzo intuicyjne i odbywa się poprzez graficzny interfejs użytkownika. Siedziba firmy Kieback&Peter znajduje się w Berlinie natomiast biura handlowe i techniczne w 31 miastach Niemiec oraz we Francji, Włoszech, Holandii, Austrii i Szwajcarii. W 2004 Kieback&Peter otworzył także biuro w Pekinie.

Historia firmy Kieback&Peter

Firma została założona w 1927 roku przez dwóch inżynierów – Ericha Kiebacka i Paula Petera. Miała być fabryką kontrolerów mechanicznych, jednak założyciele nie skupiali się tylko na tym, by tworzyć nowoczesne technologie. Istotne dla nich było to, żeby inspirować ludzi do tworzenia i korzystania z prostych rozwiązań, które potrafią usatysfakcjonować każdego. Na początku swoich działań, kiedy dominowały jeszcze urządzenia analogowe, w firmie tworzono termostaty, czujniki temperatury zewnętrznej, a także inne, podobne im urządzenia.

W 1946 roku – niedługo po zakończeniu II Wojny Światowej – Kieback&Peter wznowiła swoje działania, a już cztery lata później uruchomiła linię produkcyjną w Trier. Za to pierwszy cyfrowy kontroler, który był oparty na analogowym interfejsie, został przedstawiony w 1980 roku. W 1992 firma Kieback & Peter otworzyła nowe biuro w Berlin Neukolln, a cztery lata później – frabrykę w Mittenwalde w Brandenburgii.

Systemy automatyki BMS firmy Kieback&Peter wykorzystuje się przez wszystkim w dużych budynkach, biurowcach, a nawet w kompleksach budynków, np. na osiedlach mieszkaniowych.