Rotenso

Rotenso – nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne

Rotenso to japońska firma powstała w 1987 roku. Założyciel marki, Daisuke Emoto, od początku jej działalności postawił na to, by dostarczać bardzo nowoczesne rozwiązania klimatyzacyjne, a także wentylacyjne i te w zakresie ogrzewania. W ciągu dziewięciu lat od powstania firmy, wyprodukowano pierwszy klimatyzator. Na początku aktualnego stulecia Rotenso przeniosła swoją produkcję do chińskiego miasta Kanton. Natomiast jej główna siedziba znajduje na wyspie Honsiu, w mieście Nagoja. Tym samym główna działalność firmy skupiła się we wschodniej Azji. To jednak nie stanęło na przeszkodzie, by klimatyzatory Rotenso bardzo szybko uzyskały uznanie konsumentów. W ciągu dwóch dekad klimatyzacja Rotenso stała się liderem azjatyckiego rynku, a dystrybucja urządzeń klimatyzacyjnych powoli powiększała się o kolejne rynki. W 2014 roku klimatyzatory Rortenso trafiły do Europy Środkowej, by tu zdobyć dużą popularność wśród osób chcących zadbać o parametry powietrza. Co ważne, Rotenso produkuje urządzenia klimatyzacji komfortu zarówno do użytku domowego, jak i komercyjnego, a także klimatyzacji przemysłowej, zapewniając tym samym rozwiązania kompleksowe, a jednocześnie dopasowane do potrzeb.

Kontrola jakości klimatyzatorów Rotenso

Korzystający z urządzeń klimatyzacyjnych Rotenso doceniają nie tylko wykonanie sprzętu, ale również fakt, że każde z nich, przed opuszczeniem fabryki, przechodzi szereg testów jakościowych. Pracownicy laboratorium badają nie tylko wydajność klimatyzatorów Rotenso, ale także ich niezawodność w pomieszczeniach o różnych parametrach. Sprawdzany jest również poziom hałasu generowany przez klimatyzację, by jej praca była możliwie najcichsza. Jeszcze w fabryce weryfikowany jest również przepływ powietrza. Co istotne, klimatyzatory podlegają także testom przy wykorzystaniu współczynników SEER i SCOP. Pierwszy pozwala ocenić sezonową efektywność trybu chłodzenia, natomiast drugi – sezonową wydajność trybu grzania. W związku z taką dbałością o każde urządzenie, w firmie Klimatech zajmujemy się zarówno dystrybucją, jak i montażem klimatyzacji Rotenso.

Klimatyzacja Rotenso – do zastosowań domowych, biurowych i komercyjnych

Rozwiązania klimatyzacyjne Rotenso sprawdzą się dobrze w pomieszczeniu każdego rodzaju. Można je zamontować wszędzie tam, gdzie należy zadbać o klimat w budynku dla ochrony osób, lub maszyn. Wśród rozwiązań przeznaczonych do domu i do biura, znajdują się zarówno rozwiązania split, jak i multi-split. Klimatyzatory Rotenso split umożliwiają połączenie ze sobą jednostki zewnętrznej z jedną jednostką wewnętrzną. Natomiast multi-split pozwala na podłączenie jednostki zewnętrznej do kilku jednostek wewnętrznych. To wyjątkowo przydatne przy klimatyzacji biurowej, gdzie zazwyczaj konieczna jest kontrola powietrza w kilku pomieszczeniach. Urządzenia klimatyzacji Rotenso korzystają z ekologicznego czynnika R32, a dodatkowo ich cechą charakterystyczną jest najwyższa klasa efektywności energetycznej. Tym samym klimatyzatory tej marki zapewniają możliwie najwyższą dbałość o środowisko. Co bardzo przydatne, klimatyzatorami komfortu marki Rotenso można sterować za pomocą aplikacji w telefonie. Urządzenia Rotenso, jak na przykład Rotenso Ukura, można wykorzystać w klimatyzacji serwerowni. Warto przy tym pamiętać, że w takich miejscach, jak serwerownia, w której należy cały czas utrzymywać takie same warunki, warto wybrać podwójne rozwiązanie. Wtedy jeden klimatyzator Rotenso będzie mógł pracować na co dzień, a drugi będzie uruchomiony w czasie przestoju związanego z konserwacją pierwszego urządzenia.


Wyświetlanie wszystkich wyników: 7