Klimatyzacja przemysłowa

Klimatyzacja przemysłowa to jedna z dziedzin, którą zajmuje się nasza firma Klimatech z siedzibą w mieście Gliwice. W ramach rozwiązań przeznaczonych dla klimatyzacji przemysłowej, znajdują się chłodziarki, klimatyzatory dla szaf automatyki, rozdzielnic elektrycznych, sterownic i maszyn produkcyjnych proponowane przez producenta Stulz Cosmotec. Są to dedykowane produkty tworzone z myślą o realizacji potrzeb, jakie stawiane są klimatyzacji przemysłowej. W jej ramach można jeszcze wspomnieć o rozwiązaniach, które wybierane są najczęściej, tj. klimatyzacja do serwerowni oraz klimatyzacja precyzyjna.

Klimatyzacja przemysłowa w naszej ofercie

W Klimatech oferujemy pełne wsparcie i pomoc w wyborze najlepszego i indywidualnego rozwiązania do montażu. Ponadto, jako autoryzowany sprzedawca gwarantujemy atrakcyjne ceny, dostawę, montaż oraz gwarancyjny i pogwarancyjny serwis klimatyzacji.

W naszej ofercie znajdziecie szereg najlepszych i innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu. Należą do nich chłodziarki montowane na drzwi lub ściany szaf automatyki rozdzielni, na panelach sterujących, bezpośrednio na bankach akumulatorów lub w miejscach zagrożonych wybuchem. Ich moc także ma bardzo szeroki zakres, od 330W aż do 14200W.

Szeroki wybór klimatyzatorów sprawia, że każde przedsiębiorstwo znajdzie rozwiązanie idealne dopasowane do swoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ofertami i do wyboru najbardziej odpowiedniego systemu klimatyzacji. Jest to jeden z niezbędnych elementów w prawidłowym funkcjonowaniu elementów produkcyjnych, które na skutek zbytniego przegrzania może doprowadzić do uszkodzeń i strat produkcyjnych.

Odwiedź katalog naszych produktów:

Klimatyzatory ścienne, dachowe, miejscowe i do montażu w rackach.

Podstawowe informacje o klimatyzacji w przemyśle

Cele przemysłowe były pierwszymi, do których stosowano klimatyzację powietrza. Głównie dlatego, że jakość wytwarzanych produktów determinuje określone parametry powietrza. Te zaś mogą być różne dla różnych rodzajów przemysłu. Niektóre procesy technologiczne wymagają tego, by temperatura powietrza była stała, tymczasem innym niezbędna jest określona wilgotność względna. Gdzieniegdzie szczególne znaczenie ma czystość powietrza i szybkość jego przepływu.

Żeby odpowiednio wybrać urządzenia klimatyzacji przemysłowej, należy uwzględnić parametry powietrza wewnętrznego, ale także zewnętrznego i jego zmienność w czasie. Najważniejszymi parametrami zewnętrznych warunków klimatycznych, są: temperatura, wilgotność, wiatr i nasłonecznienie. Ich zmiany i wahania sprawiają, że dane urządzenie klimatyczne musi pracować z różną wydajnością.

Wszystkich zainteresowanych rozwiązaniami w zakresie klimatyzacji dedykowanej prostym pomieszczeniom biurowym, nie urządzeniom, zapraszamy także do naszego działu – klimatyzacja komfortu.