BMS

Katalog Kieback&Peter BMS pl

Broszura Kieback&Peter BMS Neutrino en

Broszura Kieback&Peter Neutrino V9 BMS en

System zarządzania budynkiem – BMS Building Management System

Zarządzanie budynkiem firmy Kieback&Peter to zintegrowany system pozwalający monitorować i zarządzać wszystkimi urządzeniami budynku. Poprzez ogromny wybór interfejsów komunikacyjnych istnieje możliwość kontroli nie tylko urządzeń produkowanych przez firmę Kieback&Peter ale także inne systemy w tym kontroli dostępu, przeciwpożarowe, UPS itp. System zarządzania budynkiem pozwala w jednym miejscu skoncentrować informację z różnych systemów i w czasie rzeczywistym reagować na zmiany warunków zewnętrznych i wewnętrznych w celu zoptymalizowania komfortu, zużycia energii, funkcjonalności i bezpieczeństwa.

Hardware
Warstwa sprzętowa to komputer klasy PC oparty na systemie operacyjnym QNX. Łączność pomiędzy komputerem a poszczególnymi sterownikami może być realizowana poprzez interfejs szeregowy, modem lub sieć internet/ethernet. Istnieje możliwość podłączenia dodatkowych stacji operatorskich poprzez zdalny dostęp do systemu QNX (typu VNC lub poprzez www). Całość systemu oparta jest na założeniu rozproszonej inteligencji – brak komunikacji pomiędzy BMS a sterownikami nie zakłóca pracy samych sterowników.

Software
System operacyjny QNX to system czasu rzeczywistego typu UNIX oparty na założeniu mikrojądra. System charakteryzuje się podwyższonym bezpieczeństwem i niezawodnością. Wszystkie dane przechowywane są w bazach danych kompatybilnych z SQL. Interfejs użytkownika to wbudowany graficzny interfejs Photon. Istnieje możliwość dowolnego skonfigurowania funkcji realizowanych poprzez dany system za pomocą modułów SMA.

Podstawowe cechy
Graficzny interfejs użytkownika w prosty sposób może być dostosowywany do konkretnych potrzeb bez konieczności skomplikowanego programowania.
Wbudowana obsługa BACnet i LonWorks.
Rozbudowane możliwości zdalnej pracy ułatwiające pracę zespołową w ramach jednego systemu.
System dostępu chroniony hasłami pozwalający na prostą kontrolę nad uprawnieniami operatorów systemu.