STULZ

Klimatyzacja Stulz - producent

Stulz – Przegląd produktów EN
Broszura Stulz Green Cooling PL

Stulz – niemiecka jakość chłodzenia

Stulz to niemiecka firma założona w 1947 roku, posiadająca swoją siedzibę w Hamburgu. Na początku swojej działalności firma Stulz specjalizowała się w produkcji innowacyjnego sprzętu do domu tak zwanego systemu Piccolo, w którego skład wchodziły: blender, szczotka do polerowania podłóg oraz odkurzacz. Jednak gdy początek swój miała era komputerów w 1977 roku firma Stulz zajęła się produkcją systemu noszącego nazwę klimatyzacja precyzyjna. Pierwsze biura zaopatrzone w komputery, wyglądały prawie jak dzisiejsze serwerownie i tak samo, a nawet bardziej oddawały ciepło. Do działania z pełną efektywnością komputery potrzebowały pokojowej temperatury, która musiała sięgać 21 ° C (+/- 1 ° C), a poziom wilgotności powietrza biurowego oscylował na granicy 50 procent. Firma Stulz, stanęła na wysokości zadania i sprostała potrzebom klienta produkując klimatyzację Stulz. Producent Stulz posiada ponad 40-letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań klimatyzacyjnych. Produkty Stulz klimatyzacja obecne są w ponad 130 krajach świata. Od tego czasu klimatyzacja Stulz cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród polskich klientów.

Klimatyzacja Stulz – doskonała nawet dla najbardziej wymagających

Cały proces opracowywania i produkcji urządzeń Stulz odbywa się głównie w Niemczech. Stulz klimatyzacja produkowana jest zgodnie z najwyższymi standardami jakości oraz poddawana jest najbardziej rygorystycznym kontrolom, jak i testom. Producent definiuje nazwa Stulz jako synonim najwyższej jakości wykonania i inżynierii – Made in Germany. Stulz specjalizuje się w produkcji klimatyzatorów precyzyjnych. Produkowane przez firmę Stulz klimatyzatory mają moc chłodniczą od kilku kW dla małych pomieszczeń i kontenerów telekomunikacyjnych po systemy kilkuset kW mocy chłodniczej dla największych serwerowni. Na dodatek szafy klimatyzacyjne zaprojektowane są tak, aby mogły pracować ciągle i bezawaryjnie przez wiele lat, stąd jest jednym z wiodących producentów takich rozwiązań, jak klimatyzacja do serwerowni.
Wybierając innowacyjne urządzenia tego producenta jesteśmy w stanie znacznie zmniejszyć zużycie energii elektrycznej, ograniczyć poziom współczynnika PUE a co najważniejsze zminimalizować koszty eksploatacyjne systemu klimatyzacyjnego.
Produkty Stulz wyróżniają się dostępnością zróżnicowanych wymiarów, posiadają dodatkowo różnego rodzaju opcje oraz modułowość. Dlatego oferując Państwu produkty Stulz, jesteśmy w stanie rozplanować perfekcyjnie pasujący system klimatyzacji, który idealnie sprawdzi się nawet w przypadku najbardziej wymagających projektów.

Firma Klimatech współpracuje z firmą Stulz od początku swojej działalności tj. od 1991 roku w ramach sprzedaży, wsparcia technicznego, serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Zapraszamy do poszczególnych działów oferty urządzeń klimatyzacji precyzyjnej Stulz:

1. Klimatyzacja precyzyjna

CyberAir3
CompactDX
MiniSpace EC
szafy serwerowe o wysokiej gęstości
CyberRow

2. Pomieszczenia telekomunikacyjne, kontenery, stacje BTS

Tell Air 2
Wall Air
Split Air
Free Air

Szafy klimatyzacji precyzyjnej Stulz

Gdy mowa o utrzymywaniu odpowiednich parametrów powietrza w pomieszczeniach technicznych, nie sposób nie zetknąć się z pojęciem szaf klimatyzacji precyzyjnej. Jednak czym tak naprawdę jest szafa klimatyzacji precyzyjnej? Odpowiadając na to pytanie w skrócie, trzeba przyjąć, że jest to po prostu urządzenie, które dba o odpowiednie temperaturę, wilgotność, a także szybkość powietrza w serwerowniach, centrach danych i wszystkich innych miejscach wymagających bardzo dokładnego określenia wymienionych elementów mikroklimatu. Sama nazwa związana z szafą wzięła się od budowy sprzętu. W przypadku szaf klimatyzacji precyzyjnej, możemy mówić o szafach jedno, dwu, a nawet trzydrzwiowych, zależnie od ich wydajności.

Szafy klimatyzacji precyzyjnej utrzymują mikroklimat pomieszczeń

Każda szafa klimatyzacji precyzyjnej może wpływać na pomieszczenie poprzez ogrzewanie lub chłodzenie, a także nawilżanie i osuszanie powietrza. Dodatkowo też urządzenia te zazwyczaj filtrują powietrze, a to, które dzięki nim dostaje się do wewnątrz, jest oczyszczone. Każda szafa klimatyzacji precyzyjnej Stulz obsługuje nawiew do góry, lub do dołu, czyli do podłogi technicznej. Choć niektóre mogą realizować oba typy nawiewu, jak na przykład Stulz CyberAir 3, przeznaczony do projektów o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20kW.

Poza kierunkiem dostarczania powietrza, możemy też podzielić szafy klimatyzacji precyzyjnej ze względu na sposób jego chłodzenia. W tym przypadku możemy wyszczególnić chłodzenie metodą odparowania, a także wodą lodową i powietrzem zewnętrznym. O różnych metodach, również tych łączących bezpośrednie odparowanie z wodą lodową, możecie przeczytać na podstronie związanej z klimatyzacją serwerowni.