Wall-Air

Urządzenia klimatyzacji precyzyjnej Stulz z serii Wall-Air są przeznaczone dla klimatyzacji kontenerów telekomunikacyjnych, a także pomieszczeń telekomunikacyjnych. Moc chłodnicza, z jaką działają to od 4 do 20 kW. Inaczej, niż urządzenia serii TelAir 2, montuje się je na zewnątrz pomieszczenia lub kontenera. Tym samym całość powierzchni można przeznaczyć na urządzenia telekomunikacyjne.

Jeśli chcesz, żeby wybrane przez ciebie urządzenie klimatyzacyjne Stulz z serii WallAir pobierało mniej energii, to wybierz free-cooling, jako opcję dodatkową. Dzięki niemu, pomieszczenie będzie chłodzone powietrzem zewnętrznym, jeśli tylko jego temperatura będzie niższa od zadanej. Wówczas sprężarka nie bierze udziału w procesie chłodzenia, a to właśnie ona znacząco zużywa energię.

Urządzenia serii WallAir są dodatkowo wyposażone w zasilanie awaryjne 48V DC (jest ono zazwyczaj dostępne w kontenerach telekomunikacyjnych). Dzięki niemu, minimalne temperatury zostaną podtrzymane przez nawiew powietrza zewnętrznego zawsze, kiedy nie będzie zasilania podstawowego.

Wyposażenie standardowe urządzeń serii WallAir:

  • Automatyczny restart po powrocie zasilania
  • Filtr klasy EU4
  • Płynnie regulowane wentylatory skraplacza i parownika

Wyposażenie opcjonalne urządzeń serii WallAir:

  • Free-cooling
  • Nagrzewnica elektryczna
  • Soft-start kompresora
  • Interfejs RS-485 dla systemów BMS
  • Protokoły komunikacyjne Modbus, http, snmp

Urządzenia klimatyzacji precyzyjnej WallAir są niewielkie, a przy tym świetnie radzą sobie z warunkami zewnętrznymi. Mogą pracować w temperaturach od -20 do +50 stopni Celsjusza. Są one wyposażone w system plug and play, co oznacza, że działają po podłączeniu, bez zbędnej konfiguracji. Wybranie opcji z free-coolingiem, w połączeniu z mieszanym nawiewem pomoże zaoszczędzić nawet 84% kosztów eksploatacyjnych urządzeń. Stąd są to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązania. Koszty użytkowania obniża również regulacja ciśnienia skraplania.

Seria WallAir standardowo pracuje z czynnikiem chłodniczym R407C. Wśród właściwości urządzeń wart uwagi jest fakt, że samoistnie uruchamia się ono po awarii zasilania. Kolejnymi zaletami WallAir niewątpliwie są sprężarka o regulowanej prędkości obrotowej, a także zintegrowana funkcja płynnego rozruchu sprężarki.