Minispace EC

MiniSpace EC to podstawowa wersja urządzeń klimatyzacji precyzyjnej firmy STULZ dla chłodzenia małych serwerowni i pomieszczeń technicznych (np. UPS) o mocach od 4kW do 20kW. MiniSpace EC pozwala na pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i pomieszczeniach data-center poprzez chłodzenie ale także nawilżanie i osuszanie powietrza do wymaganych parametrów.

Poprzez zastosowanie budowy modułowej istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki temu MiniSpace EC TO świetny wybór, jeśli chodzi o klimatyzację serwerowni.

Opis

Nowoczesne wentylatory EC pozwalają na dodatkowe oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji. Wentylatorami EC możesz sterować elektronicznie. Co istotne, są one odporne na wahania napięcia.

Każde z urządzeń może zostać wykonane w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U – z nawiewem do góry.

 

System klimatyzacji precyzyjnej MiniSpace EC można budować w oparciu o różne wersje: A – bezpośrednie odparowanie, CW – woda lodowa i G – skraplacz wodny.

 

Sterownik C7000IOC pozwala na podłączenie systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.

MiniSpace EC zostało stworzone z myślą o niewielkich i średnich serwerowniach. Ich niezawodność sprawia, że wszystkie sprzęty, a także dane na nośnikach są bezpieczne. Te urządzenia marki Stulz umożliwiają zapewnienie stałych warunków klimatycznych w pomieszczeniach technicznych. To bardzo istotne, ponieważ wahania temperatury, czy też nadmierna wilgoć mogą spowodować zniszczenie sprzętu i – co gorsza – utratę danych. Klimatyzacja precyzyjna MiniSpace EC bardzo dobrze sobie radzi we wszystkich pomieszczeniach, których obciążenie nie przekracza 28kW. Ich niewielki rozmiar sprawia, że bez większych przeszkód zainstalujesz je w istniejącej serwerowni, bez konieczności przemodelowania całej przestrzeni.

Inaczej, niż urządzenia klimatyzacji komfortu, klimatyzacja precyzyjna musi cechować się niezawodnością. W przypadku tych urządzeń nie może być mowy o zmianie wskazanych warunków mikroklimatu pomieszczenia, w którym znajdują się serwery i inne komputery. Stulz MiniSpace EC, jako klimatyzacja precyzyjna, pracuje bez przerwy każdego dnia przez 365 dni w roku. Różne wersje urządzenia nie dotyczą tylko sposoby chłodzenia, ale również nawiewu. Ten ostatni może być od góry lub od dołu. Dostęp do MiniSpace EC przed drzwi z przodu sprawia, że konserwacja sprzętu jest bardzo prosta i nie wymaga demontażu. A za sprawą wygodnego interfejsu zawsze uzyskujesz odpowiednie informacje o pracy MiniSpace EC. Sprzęt może mieć na pokładzie też Interfejs RS485, dzięki któremu bez przeszkód połączysz go z systemami zarządzania budynkiem (BMS).