Minispace EC

MiniSpace EC to podstawowa wersja urządzeń klimatyzacji precyzyjnej firmy STULZ dla chłodzenia małych serwerowni i pomieszczeń technicznych (np. UPS) o mocach od 4kW do 20kW. MiniSpace EC pozwala na pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i pomieszczeniach data-center poprzez chłodzenie ale także nawilżanie i osuszanie powietrza do wymaganych parametrów.

Poprzez zastosowanie budowy modułowej istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

Opis

Nowoczesne wentylatory EC pozwalają na dodatkowe oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.

Każde z urządzeń może zostać wykonane w rozwiązaniu D ? z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U ? z nawiewem do góry.

System klimatyzacji precyzyjnej MiniSpace EC można budować w oparciu o różne wersje: A ? bezpośrednie odparowanie, CW ? woda lodowa i G ? skraplacz wodny.

Sterownik C7000IOC pozwala na podłączenie systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.