CyberAir 3

Urządzenia serii CyberAir3 przeznaczone są dla najbardziej wymagających rozwiązań i projektów o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20kW. CyberAir3 daje pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i pomieszczeniach data-center poprzez chłodzenie ale także nawilżanie i osuszanie powietrza do wymaganych parametrów.

Dzięki modułowej budowie istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

Opis

Nowoczesne wentylatory EC produkcji EBMPapst wykonane specjalnie dla urządzeń CyberAir3 z kompozytowymi łopatami 3D (włókno szklane) pozwalają na dodatkowe oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji. Każde z urządzeń może zostać wykonane w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U – z nawiewem do góry.

Wersje systemów CyberAir3

System klimatyzacji precyzyjnej CyberAir3 można budować w oparciu o różne wersje: A – bezpośrednie odparowanie, CW – woda lodowa, ACW, CW2, G, GCW. Istnieje także wersja systemu CyberAir3 – GE oparta na najnowocześniejszym systemie free-coolingu z zastosowaniem Dry-Collerów i pomp, pozwalająca na płynną regulację zarówno wentylatorów jednostek wewnętrznych jak i wymienników zewnętrznych a także pomp. Systemy GE będące podstawą systemów proponowanych jako Dynamic Free Cooling pozwalają na włączanie pracy free-coolingu (a także sukcesywne ograniczanie pracy kompresorów) już dla temperatur zewnętrznych 22-25°C. Pozwala to na całoroczne oszczędności 50-70% zużywanej energii i zwrot kosztów inwestycji po 2-4 latach.

Dla urządzeń w wersji A i GE istnieje możliwość zastosowania kompresorów o regulowanej wydajności dla dodatkowego zwiększenia współczynnika EER w częściowym obciążeniu (dodatkowe wersje AS i GES).

Sterownik C7000IOC pozwala na podłączenie systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.

CyberAir3 sprawdzi się bardzo dobrze jako klimatyzacja do serwerowni i dużych data center.

Możliwość wyboru najlepszych opcji

CyberAir został stworzony z myślą o tym, by stworzyć z jednej strony bardzo precyzyjne, a z drugiej – energooszczędne chłodzenie. W porównaniu z poprzednimi wersjami, CyberAir3 ma przeprojektowany przepływ powietrza, który zapewnia najbardziej optymalne wyniki, jeśli chodzi o stosunek dokładności chłodzenia do jego ceny. Wyjątkowo duża konfigurowalność propozycji firmy Stulz sprawia, że każdy może wybrać rozwiązanie klimatyzacyjne odpowiadające potrzebom. Trzecia odsłona CyberAir może pracować z trzema różnymi czynnikami chłodniczymi (obok wody) – R407C, R410A, R134a. Wcześniej już wspomniane wentylatory w urządzeniach tej serii marki Stulz, poza tym, że ograniczają pobór prądu, są ciche w czasie pracy. Dzięki swojej budowie, są także bardzo wydajne.

Większe obciążenie nie jest przeszkodą – system CyberAir jest skalowalny

Ogromną zaletą urządzeń z tej serii jest to, że można zwiększać ich liczbę wraz z nowym sprzętem IT, który się pojawi. Dodatkowe moduły klimatyzacji precyzyjnej można dodawać wraz ze wzrostem obciążenia cieplnego. Natomiast ich moc chłodniczą bez trudu dopasujesz do wymagań data center. Co równie istotne, pomieszczeń technicznych nie trzeba specjalnie przygotowywać pod moduły CyberAir3 – bez trudu zmieszczą się one w standardowych drzwiach, które są wymagane dla serwerowni. Ich niewątpliwą zaletą jest również wygodny dostęp od przodu dla konserwacji.

Opcje

Wszystkie z urządzeń produkowane są na indywidualne zamówienie a lista opcji dodatkowych obejmuje kilkadziesiąt pozycji m.in:

  • podstawy pod urządzenie
  • czujniki obecności wody pod urządzeniami
  • dogrzewanie (dla procesu osuszania) gorącymi gazami lub grzałkami elektrycznymi
  • nadstawki nawiewne
  • bramy systemów BMS
  • filtry klasy EU5-9

Animacja

This movie requires Flash Player 9

Zastosowania

  • Klimatyzacja data center
  • Klimatyzacja serwerowni
  • Klimatyzacja pomieszczeń technicznych w tym UPS, rozdzielni elektrycznych
  • Klimatyzacja nastawni blokowych

Do pobrania

Broszura Stulz CyberAir 3

Broszura Wentylatory EC

Archiwum:

Archiwum – Broszura CyberAir 2

Archiwum – Broszura CyberAir