Cosmotec

Stulz – Cosmotec to włoski producent urządzeń klimatyzacyjnych dla chłodzenia przemysłowego. Firma Klimatech proponuje pomoc w doborze konkretnego rozwiązania dla indywidualnej aplikacji, atrakcyjne ceny, dostawę, montaż i serwis gwarancyjny i pogwarancyjny wszystkich urządzeń z typoszeregu oferty firmy Stulz-Cosmotec.

Klimatyzatory i chłodziarki przemysłowe Cosmotec

Firma Cosmotec została założona w 1989 roku, a już na początku XXI wieku dołączyła do marki Stulz. W 2004 spółka akcyjna Cosmotec zmieniła swoją nazwę właśnie na Stulz SpA (wł. Società per azioni – spółka akcyjna). Jednak logo z napisem „Cosmotec – Industrial Cooling” pozostało zarówno na urządzeniach marki, jak i w świadomości klientów z uwagi na wysoką jakość rozwiązań dostarczanych przez włoskiego producenta. Cosmotec, jako brand marki Stulz, bardzo szybko stał się bardzo ważnym graczem na rynku klimatyzacji i chłodnictwa w przemyśle, ze szczególnym uwzględnieniem rynku ICT, czyli technologii informacyjno komunikacyjnych.

Cosmotec to brand, który spełnia wymagania dla systemów zarządzania jakością w organizacji. To znaczy, że działa zgodnie z zasadami wskazanymi w normie ISO 9001. To istotne, bo przekłada się przede wszystkim na końcowego użytkownika i sprawia, że urządzenia klimatyzacji przemysłowej Cosmotec cieszą się dużą popularnością.

Jakość, środowisko i bezpieczeństwo w Cosmotec

Trzy wymienione wyżej wartości wyznaczają standardy pracy przy produkowaniu urządzeń klimatyzacyjnych Cosmotec. Firma funkcjonuje w zgodności z normami ISO 14001 i ISO 50001, czyli standardami dotyczącymi systemów zarządzania środowiskiem i zarządzania energią. Przestrzeganie pierwszej z nich wiąże się z tym, że całość procesu produkcyjnego a także same urządzenia klimatyzacyjne Cosmotec mają możliwie najmniejszy wpływ na środowisko. Dodatkowo w firmie prowadzony jest monitoring wszystkich działań, które mogłyby wpływać na otoczenie. Drugi z certyfikatów ISO, czyli 50001 wiąże się z tym, że w Cosmotec cały czas dąży się do tego, by obniżać zużycie energii i koszty z nim związane, a także by zmniejszać emisję CO2.

W Klimatech znajdziesz wiele linii klimatyzatorów Cosmotec o bardzo dużej mocy chłodniczej dostosowanej do potrzeb twojej działalności.