Daikin FTXZ-N R-32

Ururu Sarara FTXZ-N

Ururu Sarara marki Daikin to jednostka naścienna, która umożliwia całościowe zadbanie o jakość powietrza w pomieszczeniu. Za pomocą Ururu Sarara można regulować zarówno temperaturę, jak i wilgotność, a także wentylację. Dodatkowo, klimatyzator Daikin umożliwia oczyszczanie powietrza. Nazwa klimatyzatora Ururu Sarara pochodzi od japońskich określeń na osuszanie i nawilżanie.

Ururu Sarara to jednostka klimatyzacyjna typu split, która składa się z jednej jednostki wewnętrznej, jednej jednostki zewnętrznej, a także pilota pozwalającego na zdalne sterowanie urządzeniem. Ururu Sarara FTXZ-N sprawdzi się świetnie jako klimatyzacja komfortu w domach, niewielkich biurach, czy też innych pomieszczeniach komercyjnych.

Opis

Ururu Sarara FTXZ-N to tak naprawdę jeden system, w którym mieszczą się wszystkie funkcjonalności niezbędne do zachowania powietrza w stanie idealnym dla osób, które akurat przebywają w pomieszczeniu. Niezwykle istotne jest to, że klimatyzator ten posiada 3-strefowy czujnik ruchu. Dzięki niemu powietrze jest kierowane tam, gdzie akurat nikt nie przebywa. Proces wykrywania odbywa się w trzech kierunkach – w przód, w lewo i w prawo. Jeśli czujnik zamontowany w Daikin Ururu Sarara nie wykryje żadnej osoby w pomieszczeniu, rozpocznie pracę w trybie energooszczędnym. Co nie bez znaczenia, Ururu Sarara FTXZ-N samodzielnie oczyszcza filtry, więc nie trzeba robić tego ręcznie. 

Sterowanie klimatyzatorem Ururu Sarara

Urządzeniem Ururu Sarara można sterować przede wszystkim za pomocą pilota do zdalnego sterowania. Posiada on wyświetlacz LCD z podświetleniem, który dostarcza wszystkich niezbędnych informacji o aktualnych parametrach pracy klimatyzatora. Ponadto, możliwe jest również wykorzystanie przycisku znajdującego się na obudowie urządzenia w celu włączenia go w trybie AUTO z nawiewem.

Co więcej, klimatyzatorem Ururu Sarara można sterować również z dowolnego miejsca z wykorzystaniem aplikacji, sieci lokalnej, a nawet internetu. Dzięki temu parametry powietrza można mieć zawsze pod kontrolą, niezależnie od wykorzystanego programatora czasowego.

Czynnik chłodniczy R-32 w Ururu Sarara

Klimatyzator Ururu Sarara, jako pierwszy w Europie, został wyposażony w pompę ciepła powietrze-powietrze stosującą czynnik chłodniczy R-32. R-32 sprawia, że Ururu Sarara FTXZ-N jest wyjątkowo efektywny i w mniejszym stopniu, niż inne czynniki, oddziałuje na środowisko naturalne.

Ten model klimatyzatora Daikin zdobył nagrodę Reddot design award w 2013 roku.

Zalety

 • Tryb ekonomiczny
  Zmniejsza zużycie energii, dzięki czemu można korzystać z innych urządzeń o dużym poborze mocy elektrycznej. Ta funkcja zapewnia również oszczędzanie energii.
 • 3-strefowy czujnik ruchu
  Powietrze jest kierowane do strefy innej, niż ta w której w danej chwili znajduje się człowiek. Wykrywanie jest realizowane w 3 kierunkach: w lewo, w przód i w prawo. Jeśli nie zostały wykryte osoby, zespół przełączy się automatycznie do ustawienia zapewniającego oszczędzanie energii.
 • Oszczędzanie energii w trybie bezczynności
  Zmniejszenie zużycia o około 80 % w trybie bezczynności. Jeśli nie zostanie wykryta żadna osoba przez dłużej niż 20 minut, system automatycznie przełączy się w tryb oszczędności prądu.
 • Tryb komfortowy
  Gwarancja operacji bez przeciągów. Zimne i gorące powietrze nie jest skierowane bezpośrednio na osoby znajdujące się w pomieszczeniu.
 • Tryb Powerful (praca na pełnej mocy)
  Pozwala szybko schłodzić lub ogrzać pomieszczenie,; po wyłączeniu funkcji pracy na pełnej mocy, urządzenie powraca do poprzedniego trybu pracy.
 • Automatyczne przełączenie chłodzenie-grzanie
  Automatyczne wybranie trybu chłodzenia lub grzania w celu osiągnięcia ustawionej temperatury.
 • Cicha praca
  Jednostki wewnętrzne firmy Daikin działają bardzo cicho. Gwarantujemy także, że jednostki zewnętrzne nie zakłócają spokoju otoczenia.
 • Cicha praca jednostki wewnętrznej
  Przycisk „Silent” na pilocie zmniejsza głośność pracy jednostki wewnętrznej o 3dB(A)
 • Cicha praca jednostki zewnętrznej
  Przycisk „Silent” na pilocie zmniejsza głośność pracy jednostki zewnętrznej o 3dB(A) w celu zapewnienia spokoju w otoczeniu sąsiadującym.
 • Komfortowy tryb nocny
  Funkcja zwiększająca komfort, kontrolująca odpowiednie wahania temperatury.
 • Nawiew przestrzenny 3-D
  Łączy automatyczny ruch w kierunku pionowym i poziomym, dzięki czemu strumień chłodnego/ciepłego powietrza dociera do rogów nawet w dużych pomieszczeniach.
 • Automatyczny ruch w kierunku pionowym
  Możliwość wyboru automatycznego ruchu klap nawiewu w pionie, zapewniający skuteczne rozprowadzenie powietrza i temperatury w całym pomieszczeniu.
 • Automatyczny ruch w kierunku poziomym
  Możliwość wyboru automatycznego poziomego przesuwu żaluzji nawiewu dla zapewnienia równomiernego przepływu powietrza oraz rozkładu temperatury.
 • Automatyczna prędkość wentylatora
  Automatyczny wybór prędkości wentylatora w celu osiągnięcia lub utrzymania wybranej temperatury.
 • Regulacja prędkości wentylatora
  Umożliwia wybór dowolnej z kilku prędkości wentylatora.
 • Ururu – nawilżanie
  Pochłania wilgoć z powietrza atmosferycznego i równomiernie rozprowadza je po pomieszczeniu.
 • Sarara – odwilżanie
  Redukuje wilgotność wewnętrzną, bez zmiany temperatury pomieszczenia, mieszając chłodne, suche powietrze z ciepłym.
 • Jednostka Flash Streamer
  Wytwarza elektrony poruszające się z dużą szybkością, które mają silną zdolność niszczenia zapachów i formaldehydu.
 • Tytanowo-apatytowy fotokatalityczny filtr oczyszczający powietrze
  Usuwa unoszące się w powietrzu mikroskopijne cząsteczki kurzu, likwiduje nieprzyjemne zapachy i powstrzymuje rozwój bakterii, wirusów i drobnoustrojów, zapewniając stały dopływ czystego powietrza
 • 24-godzinny zegar programowany
  Można go ustawić tak, aby uruchamiał działanie w dowolnej chwili w okresie 24 godzin.
 • Zdalny sterownik bezprzewodowy
  Zdalne włączenie, wyłączenie i regulacja klimatyzatora.
 • Sterownik online poprzez aplikację
  Możliwość sterowania jednostką wewnętrzną z dowolnego miejsca poprzez aplikację
 • Automatyczne ponowne uruchomienie
  Po przerwie w dostawie energii elektrycznej, urządzenie uruchomi się ponownie na początkowym ustawieniu.
 • Autodiagnostyka
  Ułatwia konserwację, informując o usterkach i nieprawidłowościach w pracy urządzenia.

Do pobrania

Karta informacyjna R-32

Daikin FTXZ-N Instrukcja obsługi

Daikin Katalog urządzeń naściennych 2016

Filmy