CompactDX

Broszura Informacyjna Stulz CompactDX pl
Broszura Informacyjna STULZ CompactCW pl
Stulz CompactDX
Urządzenia serii CompactDX przeznaczone są dla budżetowych rozwiązań i projektów o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20kW dla których koszt inwestycji jest bardziej istotny od późniejszych kosztów eksploatacji. CompactDX pozwala na pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i pomieszczeniach data-center poprzez chłodzenie ale także nawilżanie i osuszanie powietrza do wymaganych parametrów.

Poprzez zastosowanie budowy modułowej istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

Nowoczesne wentylatory AC pozwalają na dodatkowe oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.

Każde z urządzeń może zostać wykonane w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U – z nawiewem do góry.

System klimatyzacji precyzyjnej CompactDX można budować w oparciu o różne wersje: A – bezpośrednie odparowanie, CW – woda lodowa i G – skraplacz wodny.

Sterownik C7000IOC pozwala na podłączenie systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.

Wszystkie z urządzeń produkowane są na indywidualne zamówienie a lista opcji dodatkowych obejmuje kilkadziesiąt pozycji m.in:
– podstawy pod urządzenie
– czujniki obecności wody pod urządzeniami
– dogrzewanie (dla procesu osuszania) gorącymi gazami lub grzałkami elektrycznymi
– nadstawki nawiewne
– bramy systemów BMS
– filtry klasy EU5-9