Daikin Emura FTXG-L RXLG-M

  • Godne uwagi połączenie łatwo rozpoznawalnej konstrukcji i doskonałości technicznej z eleganckim wykończeniem powierzchni typu krystaliczna matowa biel lub srebro i antracyt
  • Całkowicie nowe wzornictwo europejskie, z zachowaniem identyczności z pierwszą generacją Daikin Emura
  • Wartość SEER aż do A+++
  • Praca cicha jak szept: działająca jednostka jest praktycznie niesłyszalna. Poziom ciśnienia akustycznego spada do 19 dBA!
  • Sterownik online (opcjonalny): umożliwia kontrolę jednostki wewnętrznej z dowolnego miejsca za pośrednictwem smartfonu lub tabletu

Opis

  • doskonałość techniczna i elegancja jednostki wewnętrznej w kolorze krystaliczno -białym lub srebrnym
  • najwyższe współczynniki efektywności sezonowej A++
  • poziom ciśnienia akustycznego już od 19dB(A)
  • sterowanie ON-LINE w opcji
  • GWARANTOWANA WYDAJNOŚĆ GRZEWCZA PRZY TEMPERATURACH ZEWNĘTRZNYCH do ? 25°C

Daikin Emura – klimatyzatory o znakomitym wyglądzie

Daikin Emura to klimatyzator naścienny typu split. Oznacza to, że do jednej jednostki wewnętrznej, wykorzystuje się również jedną, komplementarną jednostkę zewnętrzną. Urządzenia Daikin Emura cieszą się dużym zainteresowaniem przede wszystkim z uwagi na świetny design, który jest ich cechą charakterystyczną. Estetyczna i elegancka bryła klimatyzatorów Emura sprawia, że znakomicie odnajdują się we wszystkich pomieszczeniach – biurach, punktach usługowych i sklepach, pełniąc rolę klimatyzacji komfortu dla pracowników i gości.

Wysoka efektywność klimatyzatorów Emura

Choć to, w jaki sposób jednostka klimatyzacyjna prezentuje się na ścianie, jest bardzo istotne, to nie może być jedynym wyznacznikiem zakupu danego sprzętu. Na szczęście w przypadku urządzeń Emura nie trzeba chodzić na kompromisy. Jest to znakomite rozwiązanie również, jeśli chodzi o wydajność. Praca w bardzo dużym zakresie temperatur nie jest jedyną zaletą Emura. Oprócz niej, w produkcji urządzenia zdecydowano się na wykorzystanie technologii energooszczędnych, dzięki czemu korzystanie z niego nie jest kosztowne. Wewnątrz znajduje się m.in. przeprojektowana sprężarka typu swing, dzięki której osiągnięto najwyższą możliwą wartość dla wskaźnika SEER. Jest to sezonowa efektywność energetyczna dla trybu chłodzenia.

Czujnik wykorzystany w Daikin Emura

Efektywność pracy urządzenia dodatkowo podnosi czujnik “inteligentne oko”. Za jego pomocą, urządzenie wchodzi w tryb oszczędzania energii za każdym razem, kiedy pomieszczenie, w którym się znajduje, jest puste. Dodatkowo, jeśli już ktoś w nim jest, Daikin Emura rozpoczyna normalną pracę, ale kieruje powietrze tak, by nie trafiało bezpośrednio na osoby, które znalazły się na miejscu. W ten sposób pozwala uniknąć zimnych przeciągów. Poza tym, sam przepływ powietrza jest dwukierunkowy – pionowy i poziomy, więc jest ono szybko rozprowadzane po całym pomieszczeniu. Filtr zamontowany w Daikin Emura sprawia, że klimatyzator wychwytuje nawet maleńkie cząsteczki kurzu i pochłania zanieczyszczenia biologiczne, a nawet redukuje zapachy.

Daikin Emura – tryby pracy

Urządzenia Daikin Emura, poza tym, że cały czas regulują swoją pracę zgodnie z tym, kto znajduje się w pomieszczeniu, potrafią również pracować w dwóch trybach – komfortowym i nocnym. W pierwszym klapa nawiewu ustawia się różnie zależnie od tego, czy zadaniem Daikin Emura jest grzanie, czy chłodzenie. Podczas grzania nawiewa ciepłe powietrze bezpośrednio na podłogę. Natomiast chłodzi wykorzystując nawiew poziomy. W trybie nocnym klimatyzator Daikin dba o to, żeby temperatury nie zmieniały się zbyt mocno – chłodząc podwyższy o 0,5 stopnia Celsjusza, a grzejąc – stopniowo obniży o 2.

Do pobrania

Broszura Daikin Emura
Daikin Katalog 2015