Klimatyzacja biurowa

Czas letnich upałów może źle wpływać na wydajność pracy osób przebywających w biurach, czemu dowodzą liczne badania. Właśnie dlatego niezbędne jest to, by utrzymać odpowiednią temperaturę we wszystkich pomieszczeniach biurowych. Dzięki temu, klimatyzacja biurowa, podobnie jak klimatyzacja komfortu, będzie wpływała korzystnie zarówna na samopoczucie, jak i jakość pracy pracowników. Co nie pozostaje bez znaczenia, w biurach bardzo często wykorzystywane są różnego rodzaju sprzęty elektroniczne. One również pracują najlepiej – i najdłużej – wówczas, gdy temperatury są na odpowiednim poziomie.

Właśnie dlatego nasza firma Klimatech, z siedzibą w Gliwicach, zajmuje się montowaniem i serwisowaniem urządzeń klimatyzacji biurowej. Na rynku działamy od 1991 roku, więc nasze wieloletnie doświadczenie w połączeniu ze sprzętem najwyższej jakości sprawia, że świadczone przez nas usługi w zakresie klimatyzowania pomieszczeń biurowych, są gwarancją niezawodności i zadowolenia. Tym bardziej, że klimatyzacja biurowa to – obok klimatyzacji przemysłowej i klimatyzacji serwerowni – nasza specjalność.

Jaki klimatyzator wybrać do biura?

Urządzenia, które najlepiej sprawdzają się w budynkach biurowych, to klimatyzatory Daikin. Są one świetną bazą do tego, by tworzyć zintegrowane układy klimatyzacji. Co bardzo istotne, Daikin ma w swojej ofercie klimatyzatory ze zmienną objętością czynnika chłodniczego, czyli Daikin VRV. Są to systemy polecane do wykorzystywania w biurach, ponieważ są energooszczędne, a przy tym niezwykle skalowalne, bo do jednej zewnętrznej jednostki, można podpiąć aż 64 jednostki wewnętrzne. To te ostatnie wskazują niezbędny dla nich poziom wydajności, zużywając tylko tyle energii, ile potrzebują.

klimatyzacja do biura daikin vrv

Oszczędności w wyniku korzystania ze zintegrowanych układów klimatyzacji Daikin wyglądają następująco:
Grzanie i chłodzenie – oszczędność do 15% w porównaniu z tradycyjnymi systemami, a przy tym klimatyzatory biurowe Daikin zapewniają cichą pracę, co przekłada się na komfort pracowników
Rozdział powietrza za pomocą kurtyn powietrznych pozwala oszczędzić 72% w porównaniu z elektryczną kurtyną powietrzną
Podgrzewanie wody do użytku codziennego może przynieść aż 17% oszczędności w porównaniu z kotłami gazowymi
Dzięki niższemu zapotrzebowaniu na chłodzenie i odgrzewanie, koszty wentylacji mogą obniżyć się nawet o 40%.

klimatyzacja biurowa daikinPrzy mniejszych budynkach biurowych, warto rozważyć montaż klimatyzatorów Daikin split i Daikin multi-split. Pierwsze z nich to układy składający się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. Drugie – z jednej zewnętrznej i z maksymalnie 9 jednostek wewnętrznych. W związku z tym, wybór systemu klimatyzacji biurowej powinien być uzależniony od liczby pomieszczeń w budynkach, ale również od ich przeznaczenia i rozmiaru.