Split-Air

Broszura informacyjna Stulz Split-Air pl

Stulz Split-Air

Split Air to jedna z serii urządzeń klimatyzacji precyzyjnej marki Stulz. Jest to rozwiązanie dedykowane dla klimatyzacji pomieszczeń telekomunikacyjnych. Moc chłodnicza urządzeń Split Air mieści się w przedziale od od 4 do 8 kW. Urządzenia Split Air są klimatyzatorami przeznaczonymi do dowolnego montażu.

Niewielkiej jednostce zewnętrznej Split Air towarzyszy również nieduża jednostka wewnętrzna. Dzięki temu urządzenie wewnętrzne można ulokować dowolnie – czy to na ścianie, czy na suficie kontenera telekomunikacyjnego. To zaś pozwala na najbardziej optymalne wykorzystanie miejsca w pomieszczeniu. Tym bardziej, że zazwyczaj nie ma go zbyt wiele.

W przypadku urządzeń klimatyzacyjnych Split Air istotne jest też to, że jednostki zewnętrzne nie są hałaśliwe. Dlatego też nie ma żadnych przeciwwskazań, by korzystać ze Split Air w chłodzeniu kontenerów klimatyzacyjnych również na osiedlach i w dzielnicach mieszkaniowych. 

Urządzenia Split Air, podobnie jak inne serie klimatyzacji precyzyjnych Stulz, mogą pracować nieprzerwanie. Nawet w razie utraty zasilania, klimatyzatory Split Air mogą działać dalej, ponieważ posiadają awaryjne zasilanie 48V DC. W ten sposób – mimo braku zasilania podstawowego – mogą podtrzymywać minimalne temperatury, chłodzące pomieszczenie poprzez nawiew powietrza zewnętrznego.

Wyposażenie standardowe urządzeń Split Air:

  • Automatyczny restart po powrocie zasilania
  • Filtr klasy EU4
  • Płynnie regulowane wentylatory skraplacza i parownika

Wyposażenie opcjonalne urządzeń Split Air:

  • Free-cooling
  • Nagrzewnica elektryczna
  • Soft-start kompresora
  • Interfejs RS-485 dla systemów BMS
  • Protokoły komunikacyjne Modbus, http, snmp

Chłodzenie swobodne, czyli free-cooling w Split Air

Energooszczędność urządzeń Split Air to nie tylko stałe niskie zużycie energii. Ich dodatkową funkcjonalnością jest Free-cooling, czyli chłodzenie swobodne (znajdujące się w wyposażeniu opcjonalnym). Free cooling polega na tym, że urządzenie chłodzi za pomocą powietrza zewnętrznego zawsze wtedy, kiedy ma ono niższą temperaturę, niż zadana. Wówczas nie trzeba korzystać z działania sprężarki, która pobiera najwięcej mocy. Możliwe jest również chłodzenie w trybie mieszanym, który łączy free-cooling z użyciem sprężarki.

Wśród właściwości urządzenia znajduje się też regulacja szybkości wentylatora skraplacza i parownika. Dodatkowo, po ewentualnej awarii zasilania, urządzenia Split Air włączają się automatycznie, więc nie potrzeba ingerencji człowieka. Czynnik chłodniczy, z którego korzystają klimatyzatory serii Split Air to R407C. Spit Air monitorują też zużycie filtra EU4 znajdującego się w standardowym wyposażeniu urządzeń.

Sprawdź też pozostałe urządzenia do chłodzenia kontenerów telekomunikacyjnych marki Stulz – Tel-Air 2, Wall-Air i Free-Air