To, jaka firma klimatyzacji jest najlepsza, tak naprawdę zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Powinno uwzględnić się m.in. funkcje jednostki, moc, czy wielkość pomieszczenia, w którym ma działać. Wówczas możliwe jest oszacowanie, jaki producent i który jego model najlepiej spełnia konkretne oczekiwania. Istotne jest także przeznaczenie klimatyzacji. Chodzi tu o to, czy ma ona działać w domu prywatnym, przestrzeni publicznej, przemysłowej, czy w pomieszczeniu technicznym. Idąc tym tropem, możemy zaproponować Ci kilka opcji.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

Jeśli zastanawiasz się, jaka firma klimatyzacji jest najlepsza dla Ciebie, mamy kilka wskazówek, jak podjąć decyzję. Zwróć uwagę na te parametry:

– zastosowane filtry powietrza,

– jonizację,

– poziom hałasu,

– stosunek mocy chłodzenia i grzania do ceny urządzenia,

– detekcję ruchu,

– czujnik jakości powietrza,

– dodatkowe możliwości, na przykład funkcję szybkiego chłodzenia,

– podtrzymywanie temperatury,

– nawilżanie powietrza,

– sterowanie zdalne, na przykład z poziomu pilota lub urządzenia mobilnego.

Dużym ułatwieniem jest rozważenie własnych potrzeb, poznanie wielkości pomieszczenia, czy określenie budżetu, jakim dysponujesz. W następnej kolejności możesz skupić się na trendach w chłodzeniu, czyli technologii inwerterowej, inteligentnemu chłodzeniu, oczyszczaniu powietrza, czy zrównoważonym rozwoju, za który odpowiada m.in. klasa efektywności energetycznej.

Jakiej marki jest najlepsza klimatyzacja do domu?

Wysoko na liście najlepszych firm klimatyzacji plasuje się Daikin, czyli japoński producent tego typu urządzeń. Jego technologię znajdziesz też u nas i gorąco Ci ją polecamy. Daikin wykorzystuje nowoczesne możliwości, takie jak zdalne sterowanie, czujnik wilgotności powietrza, czy funkcje chłodzenia i grzania. Dzięki temu klimatyzacja świetnie sprawdzi się nie tylko latem, ale i zimą, kiedy to może służyć jako wsparcie głównego źródła ciepła. Dodajmy do tego niezwykle cichą pracę, sięgającą zaledwie 19 dB. Użytkownicy cenią sobie również atrakcyjny design jednostek klimatyzacji Daikin.

Klimatyzacja firmy Rotenso – co warto wiedzieć?

Dużym uznaniem cieszą się też klimatyzatory Rotenso. Wśród ich zalet znajdują się m.in.:

– wielostopniowy proces filtracji i oczyszczania powietrza,

– tryb cichej pracy,

– tryb delikatnego uwalniania powietrza,

– inteligentne sterowanie przepływem powietrza.

Rotenso zajmuje się produkcją klimatyzacji typu split i multi-split. Oferuje jednostki kasetonowe, przypodłogowo-podsufitowe, kanałowe, konsolowe i ścienne. Dzięki temu każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie. My proponujemy na przykład model Rotenso Ukura, czyli klimatyzator ścienny typu split, który składa się z jednej jednostki zewnętrznej i jednej wewnętrznej. Ta opcja umożliwia regulację kierunku przepływu powietrza – zarówno w płaszczyźnie pionowej (góra-dół), jak i poziomej (prawo-lewo). Klimatyzacja pracuje w kilku trybach, w tym AUTO, SLEEP oraz iAIR.

Jakiej firmy wybrać klimatyzację do serwerowni?

Możemy polecić Ci klimatyzację precyzyjną STULZ. W ofercie tej marki znajdziesz m.in. serię urządzeń CyberAir3, CyberRow oraz MiniSpace EC. Każda z tych propozycji sprawdzi się przy innych mocach serwerowni. MiniSpace EC to idealna opcja do małych serwerowni i pomieszczeń technicznych. Za takie uznaje się miejsca o mocach od 4 kW do 20 kW. Rozwiązanie pozwala na pełną kontrolą nad parametrami powietrza. Klimatyzacja serwerowni to podstawowy element jej wyposażenia, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Zobacz także: