Rozmawiając o tym, jaka firma klimatyzacji jest najlepsza, trzeba zastanowić się, jakim wymaganiom dane urządzenie musi sprostać. W przypadku technologii stosowanej w domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej, na przykład biurowcach, dobrym wyborem będą modele typu split lub multi-split. Takie znajdziesz w ofercie Daikin i Rotenso. Z kolei klimatyzacja do serwerowni musi zapewnić inne warunki, niż ta domowa. Warto wiedzieć, że temperatura i wilgotność w pomieszczeniach technicznych różnią się od tych optymalnych dla ludzi. Są natomiast idealne dla sprzętu komputerowego. Tutaj warto wymienić markę Stulz, która jest odpowiedzialna za kilka serii urządzeń. 

Klimatyzacja Daikin – dlaczego warto?

Daikin to firma oferująca klimatyzację do domu typu split i multi-split, która za główne wartości uznaje komfort, niezawodność, zrównoważone środowisko i człowieka. Realizują się one w dostępnej ofercie, która jest dostępna w różnych krajach europejskich, m.in. Polsce, Niemczech, Czechach i Belgii. Sam producent ma długie, bo niemal stuletnie doświadczenie. Wśród propozycji znajdziesz na przykład klimatyzator Daikin Emura. Warto zaznaczyć, że do jego licznych zalet należą takie aspekty, jak najwyższe współczynniki efektywności sezonowej A++, poziom ciśnienia akustycznego już od 19 dB(A) oraz opcjonalne sterowanie online. Nie sposób nie wspomnieć także o gwarantowanej wydajności grzewczej przy temperaturach zewnętrznych do 25°C.

Zalety klimatyzatorów Rotenso

Rotenso, czyli producent, którego klimatyzację znajdziesz w naszej ofercie, specjalizuje się w rozwiązaniach opierających się na wysoko-wydajnościową technologię inverterową. Marka przykłada wielką uwagę do energooszczędności i ekonomiczności swoich urządzeń. Stąd też rozwiązania, takie jak Rotenso Ukura typu split. To klimatyzator ścienny, który mimo niewielkich wymiarów za sprawą funkcji eMOTO turbo jest w stanie jest w stanie osiągnąć zadaną temperaturę w krótkim czasie. Jest to możliwe nawet przy temperaturze zewnętrznej wynoszącej -15°C. Inną opcją jest na przykład Rotenso Mirai – klimatyzacja wyposażona w czujnik ruchu – Inteligent Eye. Dzięki temu rozwiązaniu wykrywa, czy w pomieszczeniu ktoś się znajduje, co pozwala na efektywną pracę jednostki dokładnie wtedy, gdy jest to niezbędne.

Jaka klimatyzacja do serwerowni jest najlepsza, czyli oferta Stulz

Kiedy mowa o klimatyzacji precyzyjnej, która będzie najlepsza do serwerowni, trzeba wspomnieć o firmie Stulz. W jej asortymencie znajdziesz rozwiązania dla pomieszczeń technicznych o różnych zapotrzebowaniach na moc chłodniczą. Należy wyjaśnić, że to właśnie te wymagania determinują ostateczny wybór technologii chłodniczej. Jeśli planujesz wyposażenie małej serwerowni w jak najlepszą klimatyzację, może zainteresować Cię MiniSpace EC. Ta opcja sprawdzi się przy mocach chłodniczych od 4 kW do 20 kW. W momencie, w którym te wartości przekraczają 20 kW, warto zwrócić uwagę na serię CyberAir 3. Inne produkty marki Stulz to CyberRow oraz CyberLab, z których ostatni nadaje się do stosowania w archiwach i laboratoriach. 

Warto zasięgnąć porady

Zastanawiając się, jaką klimatyzację wybrać, zdecydowanie zawsze warto zasięgnąć porady profesjonalisty z branży. To nie tylko ułatwienie dla inwestora, ale też gwarancja efektywności działania technologii regulującej temperaturę. Tutaj warto dodać, że urządzenia wykorzystywane w domach i miejscach publicznych mogą nie tylko chłodzić, ale też grzać powietrze. Z tego powodu inwestycja staje się o wiele bardziej opłacalna. Trzeba jednak pamiętać, że dla pełnej skuteczności niezbędne jest prawidłowe dobranie, montaż i późniejszy serwis, który należy przeprowadzać regularnie. Te wszystkie etapy należy zlecić osobie doświadczonej, która odznacza się wiedzą z zakresu specyfiki technologii danej firmy i sposobu jej wykorzystania.

Zobacz również: