Serwerownia to serce firmy. To właśnie tam gromadzone są wszelkie niezbędne dane, które nie mogą wyciec. Serwery w pomieszczeniu technicznym potrzebują optymalnych warunków do pracy. Właściwa powinna być nie tylko temperatura, ale i wilgotność powietrza. Co ważne, te parametry różnią się od tych, które uznaje się za optymalne dla ludzi. Warto także zaopatrzyć się w dwa rozwiązania z zakresu klimatyzacji, które będą niezależne od siebie. Możliwe są dwa schematy ich wykorzystania:

1. sekwencyjnie, czyli wtedy, gdy jeden klimatyzator pracuje, a drugi nie jest w tym samym czasie używany, natomiast ten cykl powtarza się co 10-15 minut, 

2. w rytmie ciągłym, kiedy jeden klimatyzator pracuje bez przerwy, a drugi jest uruchamiany dopiero w przypadku awarii pierwszego. 

W naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim urządzenia marki Stulz, którą gorąco polecamy. 

Klimatyzacja dla małej serwerowni

Szukasz klimatyzacji do małej serwerowni? Mamy coś dla Ciebie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że optymalnych warunków wymagają zarówno mniejsze, jak i większe pomieszczenia techniczne. Klimatyzator w serwerowni pracuje bez przerwy 24h/dobę, niezależnie od pory roku, czy pogody. Dlatego powinien być niezawodny. Jeśli chodzi o nasze sugestie, przy serwerowniach o mocy od 4 kW do 20 kW polecamy MiniSpace EC od Stulz. To podstawowa wersja klimatyzacji precyzyjnej produkcji tej marki. Urządzenie pozwala na pełną kontrolę nad parametrami powietrza. Za zwiększenie bezpieczeństwa odpowiada zdecentralizowane sterowanie z wykorzystaniem sterownika C7000IOC w każdym z modułów. Budowa modułowa pozwala na późniejsze powiększenie instalacji, tak, aby dopasować ją do stale rozrastającej się serwerowni. 

Jaka klimatyzacja do większej serwerowni?

Trzeba pamiętać, że im niższa temperatura zewnętrzna, tym mniejsza wydajność klimatyzacji w pomieszczeniu technicznym. Dlatego też te urządzenia należy stosownie przewymiarować, tak, żeby ich efektywność była tak samo zadowalająca przez cały rok.

Zobacz ofertę – Klimatyzacja do serwerowni

W zimie wydajność klimatyzatora może spaść o 30-40%. Z tego powodu istotne jest, by na początku uzyskać informację o całkowitych zyskach ciepła z serwerowni, co pomoże w dobraniu urządzenia. Dla pomieszczeń technicznych o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20 kW polecamy rozwiązania z serii CyberAir3 od Stulz. Każde z urządzeń można wykonać w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół, pod podłogę techniczną – lub U – z nawiewem do góry. Dla wersji A i GE jest możliwe zastosowanie kompresorów o regulowanej wydajności dla dodatkowego zwiększenia współczynnika EER w częściowym obciążeniu. Ta odsłona CyberAir może pracować z trzema różnymi czynnikami chłodniczymi obok wody – R407C, R410A oraz R134a. 

Co wybrać w przypadku wysokiej gęstości?

Seria Stulz CyberRow to propozycja, która jest dedykowana rozwiązaniom wysokiej gęstości – high-density. Jeśli mamy do czynienia z mocą powyżej 10 kW dla pojedynczego stojaka, konieczne będzie zastosowanie klimatyzacji serwerowni umiejscowionej bezpośrednio w rzędzie pomiędzy serwerami. Wśród zalet CyberRow znajdziesz m.in. możliwość uzyskania dużo wyższego współczynnika EER, doprowadzenie schłodzonego powietrza bezpośrednio pod racki, czy dokładne dostosowanie parametrów powietrza do częściowego obciążenia serwerów. Dostępne są dwie wersje tej technologii: A – bezpośrednie odparowanie i CW – woda lodowa. Zachęcamy do kontaktu, w celu uzgodnienia szczegółów współpracy. Nasi specjaliści pomogą Ci dobrać odpowiednią klimatyzację do serwerowni. 

Zobacz także:

Klimatyzacja serwerowni – trendy

Rynek stale się rozwija. Z tego powodu warto sięgać po coraz nowsze rozwiązania z zakresu klimatyzacji serwerowni. Do aktualnych trendów należy:

– chłodzenie adiabatyczne, które wykorzystuje odparowanie wody do obniżenia temperatury powietrza,

– chłodzenie za pomocą sztucznej inteligencji – systemy oparte o AI analizują dane w czasie rzeczywistym i tym samym dostosowują pracę klimatyzacji do aktualnych potrzeb,

– chłodzenie w chmurze – rozwiązania chmurowe umożliwiają zdalne monitorowanie i sterowanie procesami chłodzenia.

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Przede wszystkim, nasi specjaliści zapewniają doradztwo w sprawie doboru odpowiedniego rozwiązania, montaż i serwis klimatyzacji oraz dostępność i wsparcie. Zawsze możesz zwrócić się do nas z pytaniem lub problemem. Pamiętaj, że klimatyzacja dostępna u nas pozwala na redukcję zużycia energii nawet o 50%, a to przekłada się na oszczędności finansowe. Wiemy, że każde pomieszczenie techniczne jest inne. Dlatego oferujemy szeroki wachlarz rozwiązań, dobieranych indywidualnie, w tym systemy chłodzone wodą i freonem. Dodajmy, że technologię modułową można rozbudować w razie wzrostu zapotrzebowania klienta.