Klimatyzacja podstropowa to odpowiednie rozwiązanie dla osób, którym zależy na pełnej funkcjonalności, przy jednoczesnej oszczędności miejsca. To dlatego, że tego typu jednostki montuje się pod stropem lub pod sufitem. Dzięki temu nie zaburzają estetyki oraz nie zajmują cennego miejsca w pomieszczeniu. 

Klimatyzację podstropową możesz z powodzeniem stosować w domu. Co więcej, nadaje się również do instalacji w pomieszczeniach narożnych i wąskich. To nowoczesna opcja, która łączy w sobie dbałość o jakość powietrza i jego temperaturę oraz walory wizualne. 

Jakie zalety ma klimatyzacja podstropowa?

Klimatyzatory podstropowe łączą w sobie wiele cennych z perspektywy użytkownika zalet. Wspomnieliśmy już o niezaburzonej estetyce wnętrza i oszczędności przestrzeni, którą w przypadku jednostek przypodłogowych należy poświęcić na montaż urządzenia. O czym jednak jeszcze warto wspomnieć? 

– Wysoka wydajność połączona z dbałością o środowisko, w momencie, gdy klimatyzacja wykorzystuje czynnik chłodniczy R32, 

– klasa energooszczędna do A+++ w przypadku naszych propozycji, 

– cicha praca, która zapewnia komfort osobom przebywającym w pomieszczeniu objętym działaniem jednostki. 

Jednocześnie warto wspomnieć, że wiele nowoczesnych rozwiązań oferuje także możliwość zdalnego sterowania, nie tylko z poziomu pilota, ale i urządzenia mobilnego, na przykład smartfona. 

Kaseta podstropowa Daikin – zaufaj sprawdzonej marce

Możemy zdecydowanie polecić Ci kasetę podstropową Daikin. Ta uznana na arenie międzynarodowej marka specjalizuje się w produkcji rozwiązań z zakresu regulacji temperatury w pomieszczeniach. Technologię Daikin można nabyć w 16 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Sama marka istnieje na rynku od stu lat, co zaowocowało bogatym doświadczeniem. Kasety podstropowe Daikin zapewniają innowacyjne możliwości, takie jak filtr z funkcją automatycznego czyszczenia, co zwiększa efektywność o 50%, zmienną temperaturę czynnika chłodniczego, czy obniżoną emisję dwutlenku węgla. To doskonała wiadomość dla wszystkich, którym zależy nie tylko na zadbaniu o atmosferę we własnym domu, ale również na braku szkodliwego wpływu na środowisko naturalne. 

Co jeszcze możemy Ci zaoferować?

Możemy zaproponować Ci także niezawodną klimatyzację podstropową kasetonową Rotenso Tenji. To jedno z najbardziej cenionych rozwiązań dostępnych na rynku. Wśród zalet tego modelu możemy wymienić: 

– precyzyjne rozprowadzenie powietrza, 

– możliwość zaprogramowania czasu pracy, 

– wykorzystanie czynnika chłodniczego R32, 

– dostępność różnych wariantów parametrów mocy. 

To tylko przykłady – atutów jest znacznie więcej! Zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy użytkownik ma inne oczekiwania i dlatego odmienne funkcje najbardziej przypadną mu do gustu. Z tego powodu gwarantujemy profesjonalne doradztwo i dobranie technologii, która jest właśnie tym, czego potrzebuje klient. W naszej ofercie znajdziesz najlepszej jakości klimatyzatory podstropowe, za których produkcję odpowiadają cieszące się powszechną renomą marki. Zachęcamy do kontaktu w celu uzgodnienia szczegółów. 

Jak działa klimatyzacja podstropowa kasetonowa? Przykłady zastosowania

Warto także pochylić się nad konkretnymi przykładami zastosowania klimatyzacji podstropowej. Co ważne, możliwości wykorzystania tej technologii jest wiele, a przytoczone case studies pomogą Ci w podjęciu słusznej decyzji, co do inwestycji.

1. Klimatyzacja podstropowa w nowoczesnym domu jednorodzinnym.

Nowoczesne budownictwo to idealne miejsce do zastosowania zaawansowanej technologicznie klimatyzacji. W tego typu budynkach wyzwaniem może okazać się wysoka kondygnacja, otwarta przestrzeń i duże okna dachowe. Rozwiązaniem tej kwestii jest montaż dwóch kaset podstropowych Daikin tak, by zapewnić równomierny rozkład temperatury i komfort termiczny.

2. Klimatyzacja podstropowa w biurze.

Tutaj należy uwzględnić biurowe z wieloma stanowiskami pracy oraz fakt, że komfort termiczny musi być taki sam dla każdej z zatrudnionych osób. Można wówczas postawić na kilka klimatyzatorów kasetonowych Rotenso Tenji sterowanych centralnie. To rozwiązanie pozwala na sterowanie temperaturą w różnych strefach.

3. Klimatyzacja podstropowa w restauracji.

W lokalach gastronomicznych komfort termiczny należy zapewnić nie tylko personelowi, ale i gościom. Ponadto, w upalne dni niezwykle ważna jest niska temperatura wewnętrzna. Warto zamontować kanałowy system podstropowy z jednostką centralną na dachu. Dzięki temu zyskujesz nie tylko wydajność, ale i opłacalność za sprawą niskich kosztów eksploatacyjnych.

4. Nietypowe zastosowania klimatyzacji podstropowej.

Przede wszystkim tutaj możemy wymienić lokalizacje takie jak: garaż, gdzie temperatura i wilgoć utrzymywana przez klimatyzator, chroni pojazdy przed korozją; strych, na którym zapobiega pojawieniu się grzybów i pleśni oraz serwerownię. W tym ostatnim miejscu optymalne parametry pozwalają na ciągłą pracę serwerów, który umożliwiają funkcjonowanie przedsiębiorstwa. 

Klimatyzacja podstropowa a inne rodzaje

CechaKlimatyzacja podstropowaKlimatyzacja ściennaKlimatyzacja przenośna
EstetykaBardzo wysokaWysokaNiska
Zajmowane miejsceMinimalneŚrednieDuże
Rozprowadzenie powietrzaRównomierneSkierowanePunktowe
MontażSkomplikowanyUmiejętność technicznaŁatwy
HałasNiskiŚredniWysoki
CenaWysokaŚredniaNiska

Powyższa tabela porównuje klimatyzację podstropową do innych rodzajów. Na jej podstawie możesz oszacować, które rozwiązanie jest odpowiednie dla Ciebie. Mamy jeszcze kilka porad:

– skorzystaj z usług doświadczonego instalatora, który pomoże Ci dobrać optymalną moc i model klimatyzacji podstropowej,

– pamiętaj, że regularny serwis zwiększa żywotność urządzenia,

– stosuj się do zasad oszczędzania energii, aby zminimalizować koszta eksploatacyjne klimatyzacji.

Co jest teraz w modzie i czym się kierować?

Klimatyzacja podstropowa to temat, który podobnie jak inne nowoczesne technologie, uległ kilku trendom. Co jest teraz na czasie?

– klimatyzacja z funkcją nawilżania i oczyszczania powietrza,

– sterowanie z poziomu smartfona,

– ekologiczne czynniki chłodnicze.

Jeśli natomiast chodzi o dobór urządzenia, weź pod uwagę jego klasę energetyczną, która wpływa na zużycie energii i związane z tym koszty. Jeśli zależy Ci na oszczędności, ustaw temperaturę na 24-26 stopni Celsjusza, wyłączaj klimatyzację, gdy nie jest używana, regularnie czyść filtry powietrza oraz zadbaj o uszczelnienie okien i drzwi.

Zobacz również inne wpisy blogowe, oraz usługi: