Co da nam klimatyzacja ścienna?

W upalne dni klimatyzacja w mieszkaniu przynosi prawdziwą ulgę. Wyboru odpowiedniego urządzenia możemy dokonać spośród wielu modeli, z których każdy w jakiś sposób się od siebie różni. Klimatyzacja ścienna to doskonałe rozwiązanie do wykorzystania we własnych czterech ścianach. Tego typu sprzęt montuje się w pod sufitem, dzięki czemu schłodzone powietrze rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Budowa klimatyzatora pozwala na skuteczne zmniejszenie temperatury panującej wewnątrz. Czynnik chłodniczy krąży pomiędzy parownikiem i skraplaczem, odbierając ciepło w parowniku i oddając je do otoczenia w skraplaczu. Przemyślana budowa klimatyzacji ściennej znajduje uznanie wśród wielu użytkowników. Przyjęło się, że urządzenia chłodniczestosowane są obligatoryjnie, jako klimatyzacja serwerowni w miejscu pracy komputerów, jednak również w warunkach domowych schłodzenie powietrza jest niezwykle pożądane. Dzieje się tak nie tylko ze względu na komfort, ale również dlatego, że odpowiednio opłukiwany klimatyzator może wspomóc nas w walce z alergią, jednocześnie gwarantując odpowiednią jakość i wilgotność powietrza. Do popularnych klimatyzacji ściennych należą m.in.: produkty marki Rotenso, które gwarantują wysoką jakość i skuteczność w działaniu. Jednym z klimatyzatorów ściennych oferowanych przez markę jest wyróżniający się designem i zaawansowaną technologią model Furai. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom możliwe jest skuteczne chronienie splitu ściennego przed rozwojem bakterii czy korozji. Klimatyzatory tego typu doskonale wpasują się w nowoczesne wnętrza.

Możliwości oferowane przez klimatyzator przenośny

Gdy pogoda za oknem staje się coraz cieplejsza, dodatkowe źródło chłodnego powietrza zdaje się być cenniejsze niż złoto. Przenośne klimatyzatory wyposażone w kółka pozwalają cieszyć się z kojącego podmuchu w dowolnym miejscu w domu. To rozwiązanie znajduje zastosowanie szczególnie, gdy zależy nam na mobilności i co za tym idzie – możliwości podjęcia decyzji, w którym z dowolnych pomieszczeń zamierzamy korzystać ze sprzętu. Przykładowo marka Rotenso stworzyła model Zico z myślą o domatorach, którzy cenią sobie wygodę. Klimatyzator nie wymaga skomplikowanego montażu, dzięki czemu z łatwością uda nam się przygotować go do działania. Jego kompaktowe wymiary znajdą zastosowanie w dowolnie wybranym pomieszczeniu. Wybierając jednak klimatyzator przenośny, musimy także mieć na uwadze pewne wady takiego rozwiązania. Urządzenia takie są znacznie mniej wydajne, niż klimatyzacje ścienne. Ponadto ograniczona jest także możliwość regulacji kierunku strumienia powietrza. Nieco kłopotliwe również jest zjawisko odprowadzania ciepłego powietrza. Tutaj zaleca się odprowadzenie go na zewnątrz pomieszczenia, co powoduje dodatkowe trudności. Praca takich klimatyzatorów także jest nieco głośniejsza, niż klimatyzacji ściennej, co również ma wpływ na komfort.

Z uwagi na powyższe elementy, przenośne klimatyzatory mniej chętnie wybierane są do ciągłego i profesjonalnego chłodzenia, np. W przypadku klimatyzacji przemysłowej, raczej mają zastosowanie w warunkach domowych.

Jakie rozwiązanie okaże się dla nas idealne?

Decyzja dotycząca wyboru rodzaju klimatyzacji, jaką zastosujemy we własnym domu powinna być przemyślana pod każdym kątem. W zależności od potrzeb dobierzemy taki sprzęt, jaki najlepiej sprosta naszym oczekiwaniom. Klimatyzacje przenośne są zdecydowanie bardziej wydajne i mniej kłopotliwe w użytkowaniu. Klimatyzatory przenośne można z kolei przenosić, jednak ich użytkowanie jest bardziej uciążliwe.

Gdy chcemy schłodzić powietrze w własnych czterech ścianach z pewnością nie zawiedzie nas producent klimatyzatorów ściennych – Daikin. Natomiast przykładowo w zakresie klimatyzacji precyzyjnej możemy polegać na marce Stulz. Jeżeli należymy do grona zwolenników mobilnych rozwiązań, które można zastosować w dowolnym miejscu w mieszkaniu warto rozważyć zakup klimatyzatora wyposażonego w kółka, dzięki którym łatwiej możemy ulokować go w danym pomieszczeniu.