Klimatyzacja dobrej jakości to przede wszystkim doświadczeni producenci i znane marki. Daikin, Rotenso, Stulz to marki, które posiadają międzynarodowe doświadczenie, bardzo rozwinięte technologicznie zaplecza, co pozwala na tworzenie innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań, dzięki czemu są rekomendowane, jako producenci najlepszych urządzeń dostępnych obecnie na rynku. Klimatyzacja w obecnym świecie towarzyszy nam praktycznie wszędzie: nierzadko w domu, mieszkaniu prywatnym, w przestrzeni zawodowej, punktach komercyjnych, usługowych, na wakacjach i w wielu innych miejscach. Warto więc zadbać o jej wysokie walory techniczne, ale także o jej niezawodność, solidność wykonania, i o tak ważną współcześnie ekologiczność produktu. Dbajmy o nasze środowisko – to swoiste hasło wspólne dla wszystkich trzech marek: Daikin, Rotenso, Stulz w zakresie systemów chłodzenia.

Jaką klimatyzację oferuje Daikin? Jakie proponuje nowatorskie technologie?

Marka Daikin to kompleksowe rozwiązania klimatyzacyjne zarówno dla mieszkania, dla domu czy przestrzeni komercyjnej. Daikin stawia na ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, których efektem jest wypracowanie m.in. systemu VRV 4 i 5 opartego o wykorzystanie nowoczesnego czynnika chłodniczego R-32 o wyjątkowo niskim poziomie wartości tzw. współczynnika GWP (z ang. global warming potential). Jest to„Potencjał tworzenia efektu cieplarnianego” – wskaźnik służący do ilościowej oceny wpływu danej substancji na efekt cieplarniany.

Klimatyzator Daikin to również inne nowoczesne rozwiązania i technologie jak np.:

-sterowanie wielostrefowe, mnogość czujników podłogowych czy czujników obecności użytkowników – co przekłada się na efektywność procesu chłodzenia, jego 100% trafność i skuteczność oraz możliwość zarządzania procesamichłodzenia np.: zarówno w wielu pomieszczeniach, na różnych piętrach itp.

– technologia Flash Steamer – w skrócie walka poprzez elektrony i wyładowania plazmowe z alergenami w powietrzu;

– tytanowo – apatytowy filtr – wyłapuje cząsteczki pyłu, usuwa zapachy, np.: zwierząt czy tytoniowe, dezaktywuje szkodliwe substancje chemiczne;

– srebrny filtr – pyłki i roztocza usunięte w 99%, idealne rozwiązanie dla alergików.

Jakie klimatyzatory znajdziemy w zakresie marki Rotenso? Co oferuje nam producent?

Klimatyzacja Rotenso to produkty wysokiej jakości, bogata oferta, w której znajdziemy, np.:

Produkty klimatyzacyjne Rotenso stawiają na energooszczędność, czego przykładem jest topowy model Rotenso Mirai – klasa energooszczędności na najwyższym poziomie A+++. Klimatyzacja Rotenso cechuje się również dobrymi wynikami w zakresie współczynników: sezonowa efektywność chłodzenia i grzania, czyli stosunkiem mocy do wykorzystanej energii elektrycznej.

Klimatyzatory Rotenso to także mocne parametry techniczne w zakresie chociażby:

• klasa efektywności energetycznej A-G;

• roczne zużycie energii (przy pełnym obciążeniu);

• wydajność chłodzenia przy pełnym obciążeniu w kW;

• poziom emitowanego hałasu

• moc cieplnej przy pełnym obciążeniu w kW;

• wydajność trybu grzewczego.

Czym charakteryzuje się z kolei klimatyzacja Stulz?

Producent Stulz to niekwestionowany lider i firma ogólnoświatowa w zakresie rozwiązań klimatyzacyjnych dla krytycznych aplikacji i centrum baz danych. To 40 letnie doświadczenie w tym zakresie, produkcja w fabrykach w Niemczech,rygorystyczne testy i kontrole, jakim poddane są produkty marki Stulz z zakresu „Cyber”. Firma oferuje przede wszystkim wysokiej jakości klimatyzację przemysłową, klimatyzację baz danych, ale i tą z zakresu strefy komfortu.

Wiodące oferowane produkty Stulz to m.in.:

– szafy klimatyzacji precyzyjnej;

– klimatyzacja wysokiej gęstości;

– centrale klimatyzacyjne;

– urządzenia klimatyzacyjne do telekomunikacji i inne.