Punkty usługowe, szczególnie te związane z branżą beauty, wymagają odpowiedniego wyposażenia. I nie chodzi tu tylko o sprzęt, który – bez wątpienia – jest podstawą ich funkcjonowania. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dla wielu osób wizyta u kosmetyczki, czy też fryzjera, łączy się z chęcią zrelaksowania się. A nie sposób się odpowiednio zrelaksować, kiedy powietrze wysusza spojówki, a jego temperatura jest tak wysoka, że myśli się tylko o tym, żeby jak najszybciej wyjść. Dlatego też – pomijając wszelkie inne kwestie – klimatyzacja dla firm fryzjerskich jest niezbędnym elementem wyposażenia salonu. 

Spośród dostępnych rodzajów urządzeń klimatyzacyjnych, najlepiej sprawdzą się te, które odpowiadają za klimatyzację komfortu. Dlaczego właśnie one? Bo tylko te urządzenia odpowiednio dbają o warunki w pomieszczeniach, w których znajdują się ludzie. Wszak maszyny całkiem nieźle poradzą sobie z alergenami, więc urządzenia im dedykowane nie muszą posiadać odpowiednich filtrów. Poza tym dla wszelkiego rodzaju sprzętów właściwą jest zazwyczaj klimatyzacja precyzyjna (np. klimatyzacja do serwerowni). Tymczasem tak, gdzie w grę wchodzi czynnik ludzki, brak wahnięć temperatury nie jest aż tak ważny, jak nieco szerzej rozumiany komfort.

Klimatyzatory dla salonów fryzjerskich

W naszej firmie znajdziesz klimatyzatory Stulz, Cosmotec, a także Daikin i Rotenso. Dla punktów usługowych polecamy wybrać urządzenia dwóch ostatnich spośród wymienionych firm. Klimatyzatory Daikin i Rotenso doskonale poradzą sobie z zachowaniem właściwej dla twoich klientów temperatury, wilgotności, a także szybkości powietrza. Co więcej, możesz je wykorzystywać niezależnie od tego, czy twój salon składa się z jednego, czy też większej liczby pomieszczeń.

W przypadku pojedynczego, weź pod uwagę urządzenia typu split. To pozwoli na montaż jednej jednostki wewnątrz salonu fryzjerskiego i jednej na zewnątrz. W przypadku większej liczby pomieszczeń wybierz multi split. To też opcja dla tych salonów, które w przyszłości będą rozwijane, a więc też powiększane o kolejne przestrzenie. Ponieważ często w jednym budynku poza salonem fryzjerskim, znajduje się też gabinet kosmetyczny, można oba punkty za jednym razem wyposażyć w klimatyzację. Właśnie do tego służy multi split – żeby można było zamontować więcej jednostek wewnętrznych przy jednej zewnętrznej. To najlepsze wyjście, bo wtedy elewacja wciąż prezentuje się nienagannie, a klienci wewnątrz będą zachwyceni jakością powietrza. To niewątpliwie jeden z czynników, dla których później będą wracać w to samo miejsce.