W naszej ofercie znajdziesz klimatyzację do serwerowni, oferujemy także montaż i serwis. Gwarantujemy profesjonalne podejście do powierzonych zadań. Serwerownia i pomieszczenia techniczne to miejsca, w których muszą panować odpowiednie warunki, odmienne od tych, w których na co dzień przebywają ludzie. Konieczne jest to do prawidłowej pracy serwerów, szaf rackowych i UPS-ów, które muszą być przechowywane zazwyczaj w temperaturze od 10 do 22 stopni Celsjusza. Ważna jest tu też wilgotność, która powinna utrzymywać się na poziomie od 15% do 85%. Przyjęło się, że zadaniem klimatyzacji do serwerowni, którą oferujemy m.in. w Częstochowie, jest zapewnienie 20-21 stopni Celsjusza i 45-50% poziomu wilgotności. Wówczas urządzenia mogą działać w pełni wydajnie.

Klimatyzacja do serwerowni w Częstochowie – schematy działania klimatyzacji

Przede wszystkim, zalecamy wybór dwóch niezależnych jednostek klimatyzacji do serwerowni, co także oferujemy w Częstochowie. Powinny one pracować według następujących schematów: sekwencyjnie, czyli by jeden klimatyzator działał, a drugi odpoczywał w cyklu trwającym około 10-15 minut lub w rytmie ciągłym, kiedy jeden klimatyzator pracuje bez przerwy, a drugi jest utrzymywany w pełnej gotowości do uruchomienia w przypadku awarii.

Montaż klimatyzacji do serwerowni Częstochowa – regulacje prawne

Warto wiedzieć, że kwestie związane z pomieszczeniami technicznymi są regulowane prawnie. W naszej ofercie znajdziesz montaż klimatyzacji do serwerowni w Częstochowie, który jest w pełni zgodny z owymi ustaleniami. Zgodnie z Rozporządzeniem Unijnym WE nr 2037/2000 z dnia 9.06.2000 r. w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową, monter musi mieć odpowiednie kwalifikacje, które uprawniają go do pracy zawodowej. Należą do nich takie dokumenty jak świadectwo kwalifikacji i certyfikat kompetencji w dziedzinie chłodnictwa, pomp ciepła i klimatyzacji, który jest wydawany przez Polskie Centrum Akredytacji.

Jakie urządzenia proponujemy?

W naszym asortymencie znajdziesz np. klimatyzację do serwerowni Stulz, którą montujemy na obszarze Częstochowy, m.in. w dzielnicy Grabówka, Mirów, Raków i na Starym Mieście. Ten ceniony w branży producent jest odpowiedzialny za technologię, do której wliczają się rozwiązania z serii CyberAir 3. Te urządzenia są przeznaczone dla najbardziej wymagających rozwiązań i projektów o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20 kW. Proponowana seria zapewnia pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i data-center. W naszym asortymencie znajdziesz także klimatyzację typu split i multi-split, która nadaje się do stosowania w domach prywatnych, a za której produkcję odpowiada Daikin i Rotenso.

Kompleksowe wsparcie w zakresie klimatyzacji

Proponujemy kompleksowe wsparcie z zakresu klimatyzacji do serwerowni w Częstochowie. Wśród naszych usług znajduje się nie tylko profesjonalne doradztwo w sprawie doboru urządzenia, ale też jego montaż i późniejszy serwis. Oferujemy technologię dostosowaną do różnych wymagań na moc chłodniczą. Możemy wymienić m.in. rozwiązania takie jak Stulz CyberRow, czyli serię dedykowaną rozwiązaniom wysokiej gęstości. Zachęcamy do zapoznania się z całością naszej oferty obejmującej klimatyzację serwerowni w Częstochowie.

Przeczytaj również inne artykuły: