Klimatyzacja do zabudowy jest rozwiązaniem, które warto rozważyć już na etapie projektowania budynku. W przeciwnym razie jej montaż będzie wiązał się z dogłębnym i kosztownym remontem. Zdecydowanie lepiej poświęcić temu czas jeszcze przed oddaniem budynku do użytku. Klimatyzacja do zabudowy to przede wszystkim jednostki kanałowe. Oznacza to, że w całym lokalu rozmieszczony jest system kanałów, który wpływa na temperaturę. Ta technologia wymaga także ulokowania jednostki sterującej w osobnym pomieszczeniu.

Czym cechuje się klimatyzacja do zabudowy?

Klimatyzacja do zabudowy pozwala na regulację temperatury powietrza w każdym lub jedynie wybranych pomieszczeniach. Jest to zatem bardzo wygodne rozwiązanie. Ważne jest jednak to, że montaż wymaga wprowadzenia zmian w całym budynku. Klimatyzację do zabudowy można spotkać przede wszystkim w biurowcach, lokalach gastronomicznych, hotelach, czy przychodniach medycznych. Warto jednak wspomnieć, że bywa także wykorzystywana w domach prywatnych, co mimo wszystko należy nadal do rzadszych rozwiązań. Klimatyzacja do zabudowy na ogół gwarantuje cichą pracę, co cenią sobie użytkownicy. Ważna jest także jej skuteczność, co wynika m.in. z nowoczesności stosowanej technologii.

Gdzie możemy spotkać klimatyzację do zabudowy?

Klimatyzację do zabudowy stosuje się przede wszystkim w lokalach użyteczności publicznej. Należą do nich biurowce, restauracje, obiekty medyczne i inne. Zdarza się, że po klimatyzację do zabudowy sięgają użytkownicy prywatni. Jednostki kanałowe, które należą do tego typu technologii to kratki umieszczone na ścianach lub suficie. Dzięki temu nie zaburzają wystroju wnętrza, nie rzucają się w oczy. Tę cechę docenia wielu użytkowników, także w przypadku hoteli, gdzie efekt wizualny stanowi często wizytówkę lokalu. To powód, dla którego warto rozważyć montaż klimatyzacji do zabudowy.

Kiedy najbardziej opłaca się montować klimatyzację do zabudowy?

Klimatyzację do zabudowy najbardziej opłaca się montować w nowych budynkach. Wówczas rozwiązanie to jest uwzględniane już na etapie projektowania. Inną sytuacją jest gruntowny remont, który ma na celu nie tylko przygotowanie klimatyzacji do zabudowy, ale też zmiany w innych obszarach lokalu.

Zalety, które warto znać

Wśród zalet klimatyzacji do zabudowy możemy wymienić komfort użytkowania. Takie jednostki są niezwykle skuteczne, ciche i niezauważalne dla osób zgromadzonych w budynku. Klimatyzacja do zabudowy kanałowa ma formę kratek, które łatwo wtapiają się w wystrój wnętrza, co nie zakłóca jego odbioru. Jest to także technologia nowoczesna i bezpieczna dla użytkownika. Klimatyzacja do zabudowy obejmuje cały budynek, jednak jej pracę można regulować w poszczególnych pomieszczeniach. Jest to także dobre rozwiązanie przy okazji projektowania nowego lokalu lub jego gruntownego remontu. Technologia ta, choć szczególnie często stosowana w budynkach przestrzeni publicznej, znajdzie również zastosowanie w domach prywatnych i mieszkaniach.

Zobacz również: