Klimatyzacja przydaje się we wszystkich firmach. Niezależnie od tego, czy chodzi o klimatyzację biurową, która ma za zadanie stworzyć odpowiednie warunki powietrza dla pracowników, czy też o klimatyzację w punktach usługowych, gdzie przyjmowani są klienci. Szczególnie latem właściwe temperatury sprawiają, że ludzie chętniej zaglądają w dane miejsce. Dlatego też niezbędne jest zadbanie o klimatyzację dla firm usługowych, ze szczęgólnym uwzględnieniem branży beauty, bo wysokie temperatury w pomieszczeniu nie sprzyjają komfortowi przeprowadzania zabiegów. Dlatego też sprawdź, które urządzenia najlepiej wybrać, żeby klimatyzować gabinet.

Urządzenia klimatyzacji komfortu do gabinetów kosmetycznych

Dlaczego akurat klimatyzacja komfortu? Bo inaczej, niż klimatyzacja do serwerowni, czy też klimatyzacja pomieszczeń telekomunikacyjnych, ma za zadanie chłodzić nie maszyny, ale ludzi. Zatem jej głównym zadaniem jest to, by wszyscy czuli się komfortowo niezależnie od tego, jakie warunki panują na zewnątrz. Co więcej, sama temperatura to nie wszystko. Klimatyzacja powinna zadbać też o wilgotność powietrza, a także o to, by – mówiąc krótko – nie stało ono w miejscu. To wszystko potrafią urządzenia klimatyzacji takich firm, jak Daikin czy Rotenso, których produkty znajdują się w naszej ofercie.

Zarówno klimatyzatory Daikin, jak i Rotenso, możesz znaleźć w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to split. Oznacza to, że do jednej jednostki zewnętrznej, wewnątrz pomieszczenia również jest montowane jedno urządzenie. To świetne rozwiązanie dla niewielkich gabinetów, w których wszystkie zabiegi odbywają się w jednym miejscu. Jeśli jednak pomieszczeń jest więcej, to system split nie będzie najbardziej wydajnym rozwiązaniem. Wtedy do akcji musi wkroczyć multi split. Czyli jedna jednostka zewnętrzna, z kilkoma jednostkami wewnętrznymi. Wtedy w każdym możliwym pomieszczeniu możesz ustawić takie parametry powietrza, które będą najbardziej odpowiednie.

Montaż klimatyzacji, niezależnie od wielkości gabinetu kosmetycznego, przyda się nie tylko latem. Choć w innych porach roku łatwiej zapanować nad temperaturami wewnątrz pomieszczenia, to już nie sposób poddać kontroli wilgotność, czy też jego szybkość. Poza tym, urządzenia klimatyzacyjne są wyposażone w specjalne filtry. Dzięki nim, w twoim gabinecie powietrze będzie przede wszystkim czyste. To szczególnie istotne, jeśli wśród osób, które go odwiedzają, znajdują się alergicy.