CyberAir3

STULZ CyberAir3Broszura informacyjna CyberAir 3 pl

Broszura informacyjna Wentylatory EC en

Animacja Stulz CyberAir GE – DFC

Urządzenia serii CyberAir3 przeznaczone są dla najbardziej wymagających rozwiązań i projektów o koniecznych mocach chłodniczych powyżej 20kW.

CyberAir3 pozwala na pełną kontrolę nad parametrami powietrza w serwerowniach i pomieszczeniach data-center poprzez chłodzenie ale także nawilżanie i osuszanie powietrza do wymaganych parametrów.

Poprzez zastosowanie budowy modułowej istnieje możliwość etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej całego systemu wraz z rozbudową urządzeń serwerowych. Całkowicie zdecentralizowane sterowanie poprzez umieszczenie sterownika C7000IOC w każdym z modułów pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa.

Nowoczesne wentylatory EC produkcji EBMPapst wykonane specjalnie dla urządzeń CyberAir3 z kompozytowymi łopatami 3D (włókno szklane) pozwalają na dodatkowe oszczędności energii w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji.
STULZ CyberAir3Każde z urządzeń może zostać wykonane w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U – z nawiewem do góry.

System klimatyzacji precyzyjnej CyberAir3 można budować w oparciu o różne wersje: A – bezpośrednie odparowanie, CW – woda lodowa, ACW, CW2, G, GCW. Istnieje także wersja systemu CyberAir3 – GE oparta na najnowocześniejszym systemie free-coolingu z zastosowaniem Dry-Coller?ów i pomp, pozwalająca na płynną regulację zarówno wentylatorów jednostek wewnętrznych jak i wymienników zewnętrznych a także pomp. Systemy GE będące podstawą systemów proponowanych jako STULZ wentylatorDynamic Free Cooling pozwalają na włączanie pracy free-cooling?u (a także sukcesywne ograniczanie pracy kompresorów) już dla temperatur zewnętrznych 22-25oC. Pozwala to na całoroczne oszczędności 50-70% zużywanej energii i zwrot kosztów inwestycji po 2-4 latach.
Dla urządzeń w wersji A i GE istnieje możliwość zastosowania kompresorów o regulowanej wydajności dla dodatkowego zwiększenia wpółczynnika EER w częsciowym obciążeniu (dodatkowe wersje AS i GES).
Sterownik C7000IOC pozwala na podłączenie systemów monitoringu opartych na protokole Modbus RTU natomiast inne protokoły w tym: http/www (dostęp przez przeglądarkę), snmp, BacNet, P90, LonTalk są dostępne poprzez sterowniki/bramki np. WIB8000.

Wszystkie z urządzeń produkowane są na indywidualne zamówienie a lista opcji dodatkowych obejmuje kilkadziesiąt pozycji m.in:

  • podstawy pod urządzenie
  • czujniki obecności wody pod urządzeniami
  • dogrzewanie (dla procesu osuszania) gorącymi gazami lub grzałkami elektrycznymi
  • nadstawki nawiewne
  • bramy systemów BMS
  • filtry klasy EU5-9

Broszura informacyjna Stulz CyberAir 2

Broszura informacyjna Stulz CyberAir