Daikin to znana i ceniona powszechnie firma odpowiedzialna za produkcję urządzeń regulujących temperaturę w pomieszczeniu, m.in. klimatyzatorów typu split i multi-split. Jej historia sięga 1924 roku, czyli niemal stu lat wstecz. Dowodzi to ogromnego doświadczenia popartego wieloletnią obecnością na rynku. Technologia Daikin może być wykorzystywana zarówno w domach prywatnych, jak i biurowcach, budynkach użyteczności publicznej, czy sklepach. Możesz więc zauważyć, że wybór wśród asortymentu marki jest naprawdę pokaźny, co jest bez wątpienia ogromną zaletą. 

W jakich krajach docenia się markę Daikin?

Daikin cieszy się uznaniem na arenie międzynarodowej. Mimo swoich japońskich korzeni, technologia produkowana przez markę jest dostępna w wielu krajach europejskich. Mowa tu m.in. o Republice Czeskiej, Niemczech, Belgii i Turcji. Dobrą wiadomością jest to, że produkty Daikin są dostępne także dla polskich klientów, którzy szukają wysokiej efektywności i niezawodności. Dzięki temu każdy może wpłynąć na atmosferę w swoim domu, regulując temperaturę w pomieszczeniach, jakie się w nim znajdują. 

Jakie rozwiązania oferuje marka?

Daikin jest znany z niezawodnych rozwiązań z zakresu klimatyzacji. W asortymencie marki znajdziesz, jak już wspomnieliśmy, urządzenia typu split i multi-split, a są to jedynie przykłady. Warto jednak poświęcić im nieco więcej uwagi. Możemy zasugerować Ci na przykład klimatyzację Daikin Ururu Sarara. Jest ona wyposażona w 3-strefowy czujnik ruchu, który pozwala na kierowanie nadmuchu powietrza tam, gdzie akurat nikt nie przebywa. Jeśli nie zostanie wykryty ruch, klimatyzator przełączy się na tryb energooszczędny. Warto wspomnieć także o czynniku chłodniczym R-32, który w mniejszym stopniu, niż inne oddziałuje na środowisko naturalne. 

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w klimatyzator Daikin, odpowiadamy – tak. Tego typu urządzenie nie tylko reguluje temperaturę w pomieszczeniu, ale też oczyszcza powietrze, co jest korzystne głównie dla alergików. Warto także wspomnieć o często wykorzystywanych w produktach marki walorach, takich jak niezwykle cicha praca na poziomie 19 dBA, co jest porównywalne do szeptu. Tego typu rozwiązania stosuje się m.in. w klimatyzacji Daikin Emura. Co więcej, urządzenia tego typu mogą służyć zarówno do chłodzenia, jak i grzania powietrza. To bardzo ważna cecha, która przyczynia się do zwiększenia praktyczności wybranego przez Ciebie rozwiązania. Pamiętaj, by podczas dokonywania wyboru, zapoznać się z parametrami technicznymi danej opcji, ponieważ to dzięki temu uda Ci się dobrać technologię, która najlepiej spełni Twoje oczekiwania. 

Zaufaj specjalistom

Dobrym pomysłem jest też to, by przed inwestycją zasięgnąć porady fachowca. To on pomoże Ci w doborze np. klimatyzacji i wskaże najlepsze rozwiązanie dla indywidualnych potrzeb. Pamiętaj także o tym, by montażem klimatyzatora również zajął się specjalista, co zagwarantuje prawidłowe przeprowadzeniem tej czynności.

Zobacz również inne porady: