Klimatyzacja kanałowa jest jednym z rozwiązań, które odpowiadają za temperaturę i jakość powietrza, jednak pod pewnym względami, jest ona wyjątkowa. Klimatyzacja kanałowa składa się z rozprowadzonych po całym budynku systemu kanałów, które odpowiadają za zmianę temperatury. Co ważne, tylko ten rodzaj sprzętu klimatyzacyjnego wymaga umieszczenia urządzenia sterującego w osobnym pomieszczeniu. Ponieważ instalacja klimatyzacji kanałowej przechodzi przez ściany lub strop, a czasem nawet przez oba punkty, warto rozważyć jej montaż już na etapie projektowania budynku. Powietrze rozprowadzane przez kanały cechuje się optymalną temperaturą, co więcej, może być ono schładzane w całym budynku lub też tylko w wybranych pomieszczeniach.

Rodzaje klimatyzacji kanałowej

Możemy wyróżnić kilka rodzajów klimatyzacji kanałowej – inverterową, wysokiego, średniego i niskiego sprężu. Tego typu urządzenia cieszą się popularnością w biurowcach, gabinetach lekarski i hotelach, jednak można montować je również w domach czy mieszkaniach. Klimatyzacja kanałowa bywa wykorzystywana także w domach prywatnych. Bez wątpienia, rozwiązanie to należy do nowoczesnych i przy tym – skutecznych. Mimo to, najczęściej możesz zauważyć klimatyzatory kanałowe montowane w biurowcach i obiektach publicznych. Zaliczamy do nich restauracje, urzędy, lokale usługowe i wiele więcej. Swoją popularność klimatyzacja kanałowa zawdzięcza między innymi cichej pracy, na której zależy większości klientów, niewielkiej widoczności urządzeń – są to jedynie kratki umieszczone na ścianie lub suficie oraz – oczywiście – zapewnieniu oczekiwanych rezultatów w zakresie temperatury i jakości powietrza. Te cechy bywają pożądane także w budynkach prywatnych. Dlatego, również w przypadku własnego domu lub mieszkania możesz zdecydować się na wykorzystanie tej niezawodnej technologii.

Klimatyzacja kanałowa to połączenie skuteczności i komfortu

Nienaganna i cicha praca klimatyzatora kanałowego to zdecydowanie jego dwie najbardziej zauważalne zalety. Jeżeli szukasz urządzenia, które zapewni ci komfortowe warunki – zarówno pod względem temperatury panującej w pomieszczeniu, rześkości powietrza i niezauważalnej w zakresie głośności pracy – zdecydowanie powinieneś rozważyć wybór tego rozwiązania. Także w przypadku lokali publicznych, w których liczy się zachowanie odpowiedniej estetyki wnętrza, klimatyzacja kanałowa będzie niemal niewidoczna, ponieważ prostokątne lub okrągłe kratki doskonale zintegrują się z ich wystrojem. Ważną cechą urządzeń schładzających powietrze w tym stylu jest także ich trwałość – odpowiednio dobrane i zamontowane posłużą ci naprawdę długi czas. 

Cena klimatyzacji kanałowej 

Zależy ona od mocy i marki sprzętu. Wpływa na nią także aspekt instalacji – tutaj warto zaplanować montaż już na etapie powstawania budynku. Decydując się na klimatyzację kanałową zyskujesz pewność, co do jakości jej działania.

Sprawdź również: