Daikin – japońska technologia i 90 lat doświadczenia w systemach klimatyzacyjnych

Marka Daikin powstała w 1972 roku i od tego czasu nieustannie rozwija się, wypracowując coraz to nowsze technologie i rozwiązania, zdobywając nowe rynki zbytu i uzyskując wiodącą rolę w segmencie urządzeń klimatyzacyjnych. Wyniki finansowe firmy – podawane do publicznej wiadomości – dowodzą powodzenia i prosperity firmy. Daikin to połączenie japońskiej precyzji oraz zaawansowanej myśli technologicznej z ekologią i nieprzerwaną walką o coraz to mniejszy wpływ na środowisko naturalne przez dostarczane systemy. Główna siedziba mieści się w Belgi, ale swoją produkcyjną i sprzedażową sieć posiada w całej Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Firma Daikin to rozwiązania dla szerokiej klienteli, od domów i mieszkań prywatnych przez sklepy, galerie, hotele, obiekty rekreacyjne, biura po przemysłowe i precyzyjne systemy klimatyzacyjne, grzewcze i wentylacyjne.

Na swojej stronie internetowej firma Daikin potwierdza efektywność opatentowanej technologii Flash Steamer w zakresie dezaktywowania 99,9% SARS-COV-2 po 3 godzinach pracy technologii.

Daikin VRV – zintegrowany system chłodzenia i grzania oraz wentylacji pomieszczeń biurowych – optymalne i energooszczędne rozwiązanie dla komercyjnych obiektów

Dla obiektów biurowych – gdzie szczególnie ważnym z punktu widzenia charakteru prac jest jakość i temperatura powietrza – Daikin przygotował rozwiązanie optymalne. Jest to w skrócie VRV co z ang. oznacza: „Variable Regrigerant Volume”, a więc „Zmienna objętość czynnika chłodniczego”.

Jest to kompleksowy system, który do obiegu wprowadza wyłącznie minimalną ilość czynnika chłodniczego, dzięki czemu zmniejsza się zapotrzebowanie na energię, a oszczędności z tego tytułu rosną. W przypadku dużych powierzchni biurowych spadek kosztów przy zastosowaniu Daikin VRV jest zdecydowanie odczuwalny. Dodatkowo system kończy swoją pracę, gdy – poprzez czujniki – odnotuje brak osób w pomieszczeniu. Dodatkowo w przypadku Daikin VRV istnieje możliwość indywidualnego dostosowywania poziomu cieplnego komfortu w poszczególnych pomieszczeniach.

Inne atuty sytemu Daikin VRV to m.in.:

– rozwiązanie kompleksowe do biur;

– rozwiązanie klimatyzacyjne również w zakresie klimatyzacji przemysłowej i klimatyzacji serwerowni;

– energooszczędność systemu, przełożenie na obniżone pozycje kosztowe firmy;

– indywidualne dostosowanie parametrów i trybu pracy w poszczególnych pomieszczeniach;

– modularność budowy, czyli: 1 jednostka zewnętrzna i aż do 64 jednostek wewnętrznych;

– niewidoczne elementy zewnętrzne, nie wpływające na estetykę elewacji budynku, stylistykę, pogodzenie użytkowej funkcji z estetyczną;

– efektywność działania – nawet przy temperaturze zewnętrznej do minus 25 stopni Celsjusza;

– ciągłe ogrzewanie – pierwsza na świecie klimatyzacja biurowa zapewniająca ciągłe ogrzewanie w pomieszczeniach, nawet podczas procesu odmrażania jednostki zewnętrznej.

Zobacz także: Daikin Split i MultiSplit

Polecamy przeczytać również:

Najczęściej wybierane rozwiązania klimatyzacyjne do serwerowni

Klimatyzator do pracy ciągłej

Klimatyzacja, a jakość powietrza?