Klimatyzacja 3,5 kW to popularne rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jak jednak należy oszacować odpowiednią moc urządzenia? Trzeba uwzględnić metraż pomieszczenia, częstotliwość i czas otwierania okien i drzwi oraz stopień przeszklenia. Pomocna będzie też kalkulacja kubatury. Należy wyjaśnić, że znaczenie w doborze klimatyzacji 3,5 kW lub innej ma również wysokość pomieszczenia. 

Ogólny wzór na moc jednostki klimatyzacyjnej wygląda tak: powierzchnia pomieszczenia w m2 x 100 = niezbędna moc w watach. Jeśli natomiast zależy Ci na większej dokładności, zastosuj równanie: kubatura w m3 x 40 = W. 

Klimatyzacja 3,5 kW z montażem

Klimatyzacja 3,5 kW z montażem to podwójna korzyść dla klienta – nie tylko zyskuje maksymalnie skuteczne urządzenie chłodzące powietrze, ale też nie musi przejmować się jego instalacją. To dlatego, że tym procesem zajmie się fachowiec. Zwykle taka usługa wiąże się z czymś jeszcze – doborem mocy klimatyzatora do potrzeb użytkownika. 

Wspomnijmy też o serwisowaniu jednostki, które jest po prostu niezbędne. Ważne jest to, żeby przeglądu i ewentualnej naprawy dokonała osoba doświadczona. Klimatyzacja 3,5 kW, na którą się zdecydujesz, musi zostać przygotowana do działania przez fachowca. Zarówno jednostki typu split, jak i multisplit nie powinny być montowane na własną rękę. 

Klima 3,5 kW – na jaką powierzchnię?

Klimatyzacja 3,5 kW będzie odpowiednia dla powierzchni od 35 m2 do 40 m2. Ten wniosek można wynieść ze względu na zalecenia. Mówią one, że jednostka mocy chłodniczej – kW – była równa lub większa niż 10 W/m2 powierzchni pomieszczenia. Tego dowodzi także podany wcześniej wzór obliczeniowy. Pamiętaj jednak, że istotną rolę odgrywają tu też inne czynniki, na przykład nasłonecznienie mieszkania. Warto wspomnieć, że klimatyzacja 3,5 kW charakteryzuje się niewielkimi wymiarami, przy jednoczesnej efektywności na niewielkich powierzchniach. Są to jednostki o średniej mocy, co wiąże się z umiarkowanym zużyciem energii. 

Daikin klimatyzacja 3,5 kW w naszej ofercie

Przygotowaliśmy dla Ciebie klimatyzację Daikin 3,5 kW. Znajdziesz u nas jednostki, które charakteryzują się m.in. wysoką klasą energetyczną, pracą cichą jak szept z poziomem ciśnienia akustycznego do 19 dBA, programem osuszania, czy sterownikiem online. Takie wyposażenie klimatyzatorów o mocy 3,5 kW znacząco zwiększa komfort użytkowania. Daikin, czyli uznany globalnie producent, którego technologię proponujemy, dba o to, żeby użytkownicy byli zadowoleni na każdym etapie użytkowania urządzenia. Skupia się na dopracowaniu każdej jednostki, niezależnie od tego, czy jest to typ split, czy multisplit. 

Polecamy też klimatyzację Rotenso 3,5 kW

Możemy polecić Ci też klimatyzację Rotenso 3,5 kW. To kolejny cieszący się doskonałą renomą producent. Zastanawiasz się, jakie atuty zapewnia klimatyzacja 3,5 kW spod znaku Rotenso i dlaczego warto ją wybrać? Za przykład posłuży nam model Roni. To niewielkie rozmiary i korzystna cena w jednym. Oczywiście, wiąże się z tym wysoka jakość i efektywność. Ta propozycja jest wyposażona w programator czasowy, funkcję automatycznego oczyszczania, która osusza i oczyszcza wnętrze urządzenia. Dostępne są różne moce klimatyzacji. Dodajmy, że obsługa jest łatwa i komfortowa.

Zobacz także przykładowe produkty oraz wpisy blogowe: