Chociaż może wydawać się to nieoczywiste, odpowiedni klimatyzator może oczyszczać powietrze. Wykorzystane w produkcji sprzętu technologie i filtry pozwalają na skuteczną walkę z bakteriami, wirusami, grzybami oraz przykrym zapachem. Jeżeli szukasz uniwersalnego urządzenia, klimatyzator oczyszczający powietrze w pomieszczeniu, gdzie został zamontowany zdecydowanie powinien cię zainteresować.

Nowoczesne systemy klimatyzacji są niezwykle intuicyjne w obsłudze, a także często wyposażone w funkcję samoczyszczenia. Przy jednoczesnym oczyszczaniu i schładzaniu powietrza, klimatyzatory są w pełni skuteczne, dzięki czemu możesz cieszyć się z lepszych warunków, właściwości powietrza, panujących w twoim domu. Urządzenia tego typu sprawdzają się świetnie nie tylko w przypadku domów prywatnych, ale także w odniesieniu do przestrzeni komercyjnych, publicznych, itd. Szukając praktycznego, najlepszego rozwiązania, warto zwrócić także uwagę, by klimatyzatory oczyszczające powietrze były solidnie wykonane.

Jakie możliwości oferują producenci klimatyzatorów oczyszczających powietrze?

Klimatyzatory oczyszczające powietrze pełnią trzy podstawowe funkcje – zmieniają temperaturę panującą w pomieszczeniu, pozwalają utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza, eliminują zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. To właśnie z tego powodu warto zaopatrzyć się w taki sprzęt. Jednym z proponowanych urządzeń jest klimatyzator Daikin – Ururu Sarara FTXZ-N. Ta niezawodna jednostka naścienna doskonale dba o jakość powietrza w miejscu, gdzie jest stosowana. Ciekawostką jest, że nazwa sprzętu pochodzi z języka japońskiego i oznacza osuszanie i nawilżanie. Szczególnie alergicy docenią funkcje klimatyzatora Daikin oczyszczającego powietrze. Inną zaletą jest możliwość sterowania z dowolnego miejsca z wykorzystaniem aplikacji, sieci lokalnej, czy internetu. Jeżeli potrzebujesz skutecznego schłodzenia powietrza przy jednoczesnym jego oczyszczeniu i nawilżaniu– rozważ zakup pochodzącej z godnego zaufania źródła jednostki klimatyzacyjnej.

Klimatyzacja i oczyszczanie powietrza jednocześnie – wybierz właściwe urządzenie

Wybór właściwego urządzenia klimatyzującego, które w dodatku posiada funkcję oczyszczania powietrza jest niezwykle ważne. Tym bardziej, dla osób borykających się z nadwrażliwością na alergeny. Istotne jest pełne zaufanie, co do jakości działania posiadanego sprzętu. Przykładowo klimatyzator oczyszczający powietrze Rotenso Imoto posiada trzy innowacyjne filtry, które gwarantują jego niezawodność. Filtr Cold Nano iAir eliminuje nieprzyjemne zapachy i cząsteczki formaldehydu. Potrzebuje zaledwie dwóch i pół godziny, aby wychwycić dziewięćdziesiąt procent alergenów. Silver Ion iAir posiada jony srebra, które odpowiadają za likwidację niemal wszystkich bakterii i grzybów. Klimatyzator Rotenso Imoto został wyposażony także w antybakteryjny filtr HEPA iAir, który w głównej mierze dezynfekuje powietrze. Jakość schładzania i oczyszczania powietrza w pomieszczeniu jest zagwarantowana przez technologie wykorzystane w urządzeniu. Zawsze wybierając klimatyzację, warto sprawdzić parametry, jakie podaje producent, aby zyskać pewność, że są one odpowiednie dla twoich potrzeb.

Zobacz także: