W przypadku klimatyzacji pokojowej, nasze propozycje padają na dwie dostępne opcje – urządzenia split i multi-split. Pierwsze pozwalają na regulację temperatury tylko w jednym pomieszczeniu. To dlatego, że do jednej jednostki zewnętrznej podłączona jest jedna wewnętrzna. Przeciwieństwem jest klimatyzacja typu multi-split, gdzie jednostek wewnętrznych jest więcej, przy jednej zewnętrznej. Wówczas możliwy jest wpływ na temperaturę w każdym z pokoi z osobna. Urządzenia naścienne, które proponujemy są efektywniejszą alternatywą dla modeli przenośnych. 

Ile kosztuje klimatyzacja w pokoju?

Koszt klimatyzacji podłogowej waha się w zależności od rodzaju urządzenia. W momencie, gdy mowa o modelach naściennych typu split, mamy do czynienia z kwotą kilku tysięcy złotych. Warto jednak wspomnieć, że w cenę wliczony jest montaż. Tego procesu nie należy podejmować się na własną rękę. W naszej ofercie znajdziesz klimatyzację do pokoju Daikin i Rotenso. Każda z tych firm produkuje jednostki split i multi-split, dlatego z łatwością znajdziesz coś dla siebie, tym bardziej przy wsparciu osoby doświadczonej w branży. 

Czym się różni split od multi-split?

Klimatyzacja typu split reguluje temperaturę tylko w jednym pomieszczeniu, w tym, w którym zamontowana została jednostka wewnętrzna. Natomiast urządzenie multi-split może działać jednocześnie w kilku pokojach, które stają się wówczas niezależne od siebie. Dlatego w zależności od metrażu i podziału mieszkania, możesz sięgnąć po odpowiednią opcję, Podstawową różnicą jest tu ilość jednostek wewnętrznych. Klimatyzatory typu split, które idealnie nadają się do pojedynczego pokoju, są energooszczędne i wydajne, a do tego ciche i ekonomiczne. Z racji tego, że opierają się na połączeniu jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, czasem nazywa się je bezkanałowymi. W przeciwieństwie do nich klimatyzacja multi-split jest już bardziej skomplikowana i wymaga profesjonalnego montażu. Jej wewnętrzna jednostka wylotowa powinna być zamontowana jak najbliżej sufitu w każdym pomieszczeniu, w którym zostanie ulokowana. 

Na co zwrócić uwagę?

Wybierając klimatyzację pokojową, warto skupić się na kilku aspektach, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.  Do najważniejszych szczegółów należą:

– rodzaj klimatyzacji – split, multi-split lub przenośna,

– efektywność energetyczna oznaczana jako SEER lub EER,

– głośność pracy urządzenia,

– sposób sterowania – warto wybrać technologię obsługiwaną zdalnie lub mającą intuicyjny panel sterowania,

– filtracja powietrza – dobrze, kiedy filtrów jest kilka,

– wbudowane tryby pracy, na przykład tryb oszczędzania energii.

Niezależnie od wybranej klimatyzacji, trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia, w którym będzie ona działać, podobnie jak jego izolację termiczną i ilość osób przebywających wewnątrz. Zachęcamy także do rozważenia odpowiedniego designu, który będzie dostosowany do wystroju wnętrza.

Jaką klimatyzację pokojową polecamy?

W naszej ofercie, jak już wspomnieliśmy, znajdziesz klimatyzację do pokoju Daikin i Rotenso. Obie marki cieszą się powszechnym uznaniem, dlatego zachęcamy do przejrzenia dostępnego asortymentu. Wśród urządzeń split i multi-split dostępne są m.in. Daikin Emura FTXJ-MW, czyli jednostka naścienna o efektywności sezonowej do A++. Dodatkowo wykorzystywany jest czynnik R-32 oraz srebrny filtr, który usuwa alergeny i oczyszcza powietrze. Dużym atutem jest też opcjonalny sterownik online, który działa w oparciu o aplikację mobilną. Może Cię także zainteresować klimatyzacja pokojowa Rotenso Imoto, która jest dostępna zarówno w wersji split, jak i multi-split. Możliwości do wyboru jest wiele, dlatego każdy z łatwością dobierze odpowiednie dla siebie urządzenie. Wszystkie dostępne jednostki to gwarancja efektywnej pracy i długotrwałej żywotności, co jest ogromną zaletą, wynikającą z doświadczenia producentów. 

Zobacz również inne wpisy oraz produkty: