Szukając odpowiedniego klimatyzatora, może pojawić się wiele pytań. W pierwszej kolejności pochylmy się nad kwestią, do jakiego pomieszczenia klimatyzator 2,5 kW będzie odpowiedni? Aby dobrać wydajność, należy uwzględnić maksymalną moc urządzenia, kubaturę i funkcję lokalu, ilość osób przebywających wewnątrz oraz przeszklenie względem kierunków geograficznych. Na każde 10 m2 powinno przypadać 1 kW mocy potrzebnej do pracy klimatyzacji. Oznacza to, że 2,5 kW będzie odpowiednie do pomieszczenia o powierzchni 25 m2, chociaż należy wziąć pod uwagę także inne z wymienionych wcześniej czynników, które mogą zmienić tę wartość. 

Ile prądu pobiera klimatyzator 2,5 kW?

Kolejną ważną kwestią jest to, ile prądu pobiera klimatyzator 2,5 kW. Zauważ, że większość dostępnych teraz urządzeń, odznacza się klasą energetyczną A, czyli najwyższą. Jest to gwarancja poboru energii elektrycznej średnio trzy razy niższy niż moc chłodnicza i grzewcza jednostki. Wniosek jest taki, że klimatyzator 2,5 kW można nastawić na 0,7 kWh poboru prądu. Znając zapotrzebowanie energetyczne urządzenia i cenę energii, możesz oszacować potencjalny koszt eksploatacyjny. To duże ułatwienie dla osób, które zastanawiają się nad inwestycją w klimatyzację. 

Jakie są rodzaje klimatyzatorów 2,5 kW?

Warto wspomnieć także o tym, że możesz wybrać spośród kilku rodzajów klimatyzatorów o mocy 2,5 kW. Przede wszystkim są to jednostki typu split, multi-split i non split. Pierwsze odznaczają się jedną jednostką zewnętrzną i połączoną z nią jedną jednostką wewnętrzną. W większych domach, czyli takich, które są kilkupokojowe, lepiej sprawdzi się jednak technologia typu multi-split, gdzie jednostek wewnętrznych, i to niezależnych od siebie, jest wiele. 

Możliwy jest także podział klimatyzatorów 2,5 kW ze względu na sposób montażu i możliwość przenoszenia. Tutaj wyróżniamy jednostki stacjonarne i przenośne. Pierwsza propozycja umożliwia równomierne rozprowadzenie powietrza po pomieszczeniu. Zwróć uwagę na to, że w domach prywatnych najczęściej wybierane są klimatyzatory naścienne lub przypodłogowe. Inne możliwości, które wykorzystuje się szczególnie chętnie w przestrzeniach publicznych to m.in. klimatyzacja kasetonowa i kanałowa. 

Co znajdziesz u nas?

W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości klimatyzatory o mocy 2,5 kW. Nasz asortyment opiera się na produktach cenionych marek, takich jak m.in. Daikin i Rotenso. Ich doświadczenie w produkcji i prawidłowy montaż to gwarancja długoletniej żywotności jednostki. 

Wśród naszych usług znajdziesz też serwis klimatyzacji. Jest to o tyle istotne, że regularny przegląd i ewentualne usunięcie niepożądanych skutków eksploatacji pozwalają na przedłużenie zdatności jednostki do funkcjonowania. Tego typu proces powinien zostać przeprowadzony przez osobę doświadczoną, podobnie jak sama instalacja klimatyzatora. Bez względu na to, czy potrzebujesz jednostki typu split, czy multi-split znajdziesz odpowiednie rozwiązanie z naszą pomocą.

Zobacz również inne artykuły: