Klimatyzatory ścienne w serwerowni to rozwiązanie dla pomieszczeń technicznych o mniejszej powierzchni. W tych większych stosuje się na ogół szafy klimatyzacji precyzyjnej o większej mocy, na przykład marki Stulz. Klimatyzacja serwerowni jest istotna, ponieważ odpowiada za zapewnienie maszynom właściwych warunków – nie tylko temperatury, ale też jakości powietrza, w tym – jego wilgotności. Komputery stale pracują, dlatego tak ważna jest regulacja warunków w pomieszczeniu technicznym. W niektórych przypadkach wystarczą klimatyzatory ścienne w serwerowni.

Za co odpowiadają klimatyzatory ścienne w serwerowni?

W pomieszczeniach technicznych o mniejszej powierzchni mogą być stosowane urządzenia klimatyzacyjne typu split. Znajdziesz je m.in. w ofercie Daikin. Klimatyzatory ścienne w serwerowni są odpowiedzialne za zmniejszanie temperatury, która podwyższa się wraz z pracą maszyn. Ponadto, wpływają korzystnie na wilgotność powietrza i oczyszczają je z grzybów i pozostałych czynników, które mogłyby uszkodzić zgromadzoną wewnątrz technologię. Klimatyzatory ścienne w serwerowni mogą zastąpić klimatyzację precyzyjną, o ile ich praca odpowiada wymaganiom urządzeń komputerowych, serwerów, którym ma zapewnić właściwe warunki.

Klimatyzacja ścienna sprawdzi się w mniejszych serwerowniach

Klimatyzatory ścienne w serwerowni gwarantują całoroczne chłodzenie powietrza, bez względu na temperaturę panującą na zewnątrz. Warto pamiętać, że w pomieszczeniach technicznych na ogół nie przebywają ludzie, toteż warunki, jakie tam panują, muszą być nieco inne. Mowa tu o bezpieczeństwie urządzeń, czyli ich ochronie przed przegrzaniem, pojawieniem się grzybów. Klimatyzatory ścienne w serwerowni oczyszczają powietrze i schładzają je, utrzymują jego należyty poziom nawilżenia, co również jest ważne. Doskonale zastępuję większe szafy klimatyzacji precyzyjnej, które sprawdzają się w tej samej dziedzinie, jednak przy większych powierzchniach.

Klimatyzację ścienną dobiera się do potrzeb urządzeń

Rodzaj klimatyzacji serwerowni – ścienną lub precyzyjną – dobiera się przez wzgląd na potrzeby urządzeń, jakie w niej pracują. Oznacza to, że każde pomieszczenie techniczne będzie wymagało odmiennych rozwiązań. Zadbaj także o dodatkowe, niezależne źródło zasilania, które przyda się na wypadek awarii. Klimatyzatory ścienne w serwerowni pracują nieustannie, całodobowo gwarantując technologii odpowiednie warunki. Dlatego też powinny być regularnie sprawdzane i konserwowane.

Kompletny serwis to ogromny atut

Wybierając klimatyzatory ścienne do serwerowni, zwróć także uwagę na kompletność usług, to jest dobór, montaż i późniejszy serwis. Ponadto, ogromną pomocą jest nauka zasad obsługi urządzenia. Dzięki temu zyskasz pewność, że wiesz na czym skupić się podczas użytkowania klimatyzatorów ściennych w serwerowni. Tym samym, uda Ci się zadbać o ich prawidłową pracę, która okaże się niezawodna. Klimatyzatory ścienne w serwerowni to niezawodne rozwiązanie, które gwarantuje pracę maszyn w odpowiednich warunkach.