Klimatyzacja serwerowni, precyzyjna – jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje nam marka Stulz?

Klimatyzacja precyzyjna to zakres specjalizacji marki Stulz, która dostarcza na rynek rozwiązania dla wymagających pomieszczeń, niezawodne i efektywne kosztowo – dla firm i organizacji. W jej ofercie znajdują się wysoce wyspecjalizowane urządzenia, których celem jest nie tylko realizowanie zadań z zakresu klimatyzacji komfortu, w tym dbałość o temperaturę i odpowiednią jakość powietrza dla użytkowników budynków, ale także tworzenie mikroklimatu pomieszczeń. Tym charakteryzuje się np. klimatyzacja precyzyjna do serwerowni, UPS-ów, punktów telekomunikacyjnych czy innych pomieszczeń specjalistycznych IT, a także dla szpitali, laboratoriów, radiofonii czy archiwów.

Marka Stulz to 40-letnia tradycja oraz niemiecka precyzja procesu powstawania urządzeń i systemów.

Rozwiązania klimatyzacyjne marki Stulz stawiają na precyzyjne określenie temperatury, odpowiednie nawilżanie oraz osuszanie powietrza, odpowiedni skład jakościowy powietrza – oczyszczanie z pyłów, kurzu i zanieczyszczeń. Wszystkie te czynniki wpływają bowiem na funkcjonowanie urządzeń informatycznych, ich niezawodność bądź awaryjność oraz żywotność. Inwestycja w klimatyzację precyzyjną Stulz to także bardzo wysoka jakość urządzeń.

Stultz MiniSpace oraz Stultz CyberAir – dlaczego warto postawić na te rozwiązana do pomieszczeń typu data-center?

Stultz Mini Space EC to rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń serwerowych od 4kW do 20kW. Nowoczesne wentylatory o symbolu EC są zdecydowanie bardziej energooszczędne w porównaniu z urządzeniami poprzedniej generacji (możliwość uzyskania aż 92% oszczędności), cichsze w swojej pracy, nie wymagające konserwacji, o dłuższej żywotności, sterowane elektronicznie i odporne na wahania napięcia.

Stultz Mini Space EC występuje w kilku wariantach: w rozwiązaniu D – z nawiewem w dół (pod podłogę techniczną) lub U – z nawiewem do góry.

Może być zbudowane w oparciu o różne wersje: A – bezpośrednie odparowanie, CW – woda lodowa i G – skraplacz wodny.

Stultz Mini Space EC to również następujące funkcjonalności i atuty:

– chłodzenie powietrza i kontrola poziomu jego wilgotności – optymalne rozwiązanie dla firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw;

– maksymalna moc chłodnicza przy niewielkiej zajmowanej przestrzeni urządzeń;

– sterownik C7000 dla sterowania i monitorowania systemu klimatyzacji;

– modularna budowa – możliwość rozbudowy systemu wraz z zapotrzebowaniem na większą moc chłodniczą;

– technologia free-cooling – wykorzystująca energię z powietrza zewnętrznego – ekologia i oszczędność.

Dla większych serwerowni i bardziej wymagających pomieszczeń firma oferuje serię klimatyzacji precyzyjnej Stultz CyberAir – dla zapotrzebowania na moc chłodniczą powyżej 20kW.

CyberAir to duża możliwość konfiguracji systemu i zindywidualizowane rozwiązania zgodnie z potrzebami klienteli. To wiele opcji i wariantów, przy czym każdy z nich oparty jest na energooszczędności i optymalnym przepływie powietrza.

Poznaj nasze kategorie związane z chłodzeniem serwerowni: klimatyzacja serwerowniklimatyzacja do małej serwerowniklimatyzacja do średniej serwerowniklimatyzacja dużej serwerowniklimatyzacja nietypowej serwerowni

Ciekawe artykuły:

Wentylacja serwerowni

Klimatyzacja do serwerowni – istota, cele i znaczenie

Jak dobrać klimatyzację serwerowni?