Dobór klimatyzacji do serwerowni to kluczowy element. W tego typu pomieszczeniach technicznych, gdzie nieustannie pracują komputery, pozwalające na funkcjonowanie firmy, muszą panować odpowiednie warunki – temperatura i wilgotność powietrza. Z tego względu istotne jest, by dobrać urządzenie stosownie do indywidualnych wymagań data-center. Aby ułatwić dobór, przygotowaliśmy ranking klimatyzatorów do serwerowni, które znajdziesz w naszej ofercie. Nasze usługi obejmują nie tylko doradztwo, ale też montaż i późniejszy serwis klimatyzacji. 

Klimatyzacja do małej serwerowni Stulz

Jeśli chodzi o klimatyzację do małej serwerowni, możemy polecić rozwiązania Stulz, takie jak MiniSpace EC. To jednostka stworzona dla pomieszczeń technicznych o mocach od 4 kW do 20 kW. Zapewnia pełną kontrolę nad parametrami powietrza, nie tylko nad jego temperaturą, ale też wilgotnością i osuszaniem do zadanych wymagań. Dużym atutem tego klimatyzatora do serwerowni jest możliwość budowy modułowej, co wiąże się z opcją etapowej realizacji projektów i sukcesywnej rozbudowy mocy chłodniczej. Warto wspomnieć też o sterowniku C7000IOC w każdym z modułów, co pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa. 

Jaki klimatyzator do serwerowni powyżej 10 kW?

Kolejnym wartym uwagi rozwiązaniem jest CyberRow, czyli kolejna seria produkowana przez Stulz. Jest ona przeznaczona dla wysokiej gęstości – high-density. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z mocą powyżej 10 kW dla pojedynczego stojaka, zwanego rackiem, należy umieścić jednostkę bezpośrednio w rzędzie pomiędzy serwerami. CyberRow umożliwia uzyskanie dużo wyższego współczynnika EER. Warto wiedzieć także o doprowadzeniu schłodzonego powietrza bezpośrednio pod szafy rackowe. System klimatyzacji precyzyjnej jest dostępny w dwóch wersjach: A – bezpośrednie odparowanie, oraz CW – woda lodowa. Wydajność chłodnicza CyberRow sięga od 11 kW do 58 kW, a samo urządzenie może być stosowane z szafami rackowymi każdego producenta. 

Jaką klimatyzację wybrać do serwerowni powyżej 20 kW?

W przypadku klimatyzacji do serwerowni o mocach chłodniczych powyżej 20 kW polecamy serię Stulz – CyberAir 3. Ta opcja zapewnia pełną kontrolę nad parametrami powietrza w pomieszczeniu technicznym. Podobnie, jak w innych propozycjach, istnieje możliwość etapowej realizacji projektu. W skład serii wchodzą jednostki klimatyzacji, takie jak: 

CyberAir 3 Pro DX o wydajności chłodniczej od 22 kW do 150 kW, 

CyberAir 3 Pro CW o wydajności chłodniczej od 22 kW do 260 kW, 

– CyberAir 3 DFC2. 

Jakość klimatyzatorów do serwerowni od Stulz jest niekwestionowana. Ta rodzinna firma ma ponad 50-letnie doświadczenie w dziedzinie technologii chłodzenia. Z jej produktów korzystają nie tylko małe data-center, ale też wielkie korporacje. Technologię Stulz można znaleźć w ponad 150 krajach. 

Jakie budżetowe rozwiązania polecamy?

Znajdziesz u nas także bardziej budżetowe rozwiązania dla serwerowni o mocach chłodniczych powyżej 20 kW. Należy do nich przede wszystkim seria Compact DX. Zapewnia pełną kontrolę nad parametrami powietrza i podobnie jak powyższa sugestia, umożliwia rozbudowę w późniejszym czasie. Warto dodać, że nowoczesne wentylatory AC pozwalają na dodatkowe oszczędności energii. Ponadto, każde urządzenie może zostać wykonane w rozwiązaniu D – z nawiewem pod podłogę techniczną, lub U – z nawiewem do góry. Dostępne są także różne wersje Compact DX: A – bezpośrednie odparowanie. CW – woda lodowa i G – skraplacz wodny. 

Zaufaj producentowi z doświadczeniem

Jak wspomnieliśmy, Stulz odpowiedzialny jest za produkcję zawartych w naszym rankingu klimatyzatorów do serwerowni, jest firmą o ponad 50 letnim doświadczeniu. W trakcie dekad rozwoju technologii wypracowane zostały rozwiązania, które ceni się na całym świecie. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko same klimatyzatory do serwerowni, ale też usługę ich montażu i przeprowadzenia późniejszych prac serwisowych. Warto wspomnieć także o innych produktach, na przykład CyberLab, czyli serii, która jest dedykowana archiwom, laboratoriom, magazynom i muzeom.

Przeczytaj także inne artykuły: