W momencie, w którym mieszkanie składa się z więcej niż jednego pokoju, nie wystarczy klimatyzacja typu split, czyli z jedną jednostką wewnętrzną podłączoną do zewnętrznej. Doskonałym rozwiązaniem będzie za to system multi-split, który pozwala na niezależną względem siebie pracę kilku jednostek wewnętrznych przy jednej zewnętrznej. Wówczas całe mieszkanie może zostać objęte pracą urządzenia, w dodatku na różnym poziomie. Oznacza to, że o ile w salonie będzie panowała niższa temperatura, w sypialni i pokoju dziecka może być ona zupełnie odmienna. Zastanawiając się, czy jeden klimatyzator wystarczy, należy wziąć pod uwagę aspekty takie jak:

– powierzchnia mieszkania,

– układ pomieszczeń,

– izolacja termiczna,

– ekspozycja na słońce, 

– liczba osób przebywających w danym pokoju.

Jaki klimatyzator do mieszkania kilkupokojowego?

W przypadku mieszkania wielopokojowego, jak już wspomnieliśmy, najlepszym rozwiązaniem będzie klimatyzacja typu multi-split. Taka opcja niesie ze sobą wiele zalet. M.in. jest to fakt, że jednostki wewnętrzne pracują niezależnie od siebie, co pozwala na pełną regulację temperatury w każdym pomieszczeniu z osobna. Co więcej, mamy tu do czynienia z oszczędnością energii. To dlatego, że urządzenie można wyłączyć w pokoju, w którym akurat jego praca nie jest potrzebna. Wówczas cały system zużywa o wiele mniej prądu, co generuje niższe koszta eksploatacyjne. Ważne jest jednak to, by odpowiednio dobrać moc klimatyzatora. Dzięki temu zyskasz pewność co do jego efektywności, która przekłada się na późniejszą satysfakcję, wynikającą z użytkowania technologii. 

Jaką klimatyzację wybrać do mieszkania?

Wśród naszych propozycji znajdziesz m.in. klimatyzację Daikin. Ta uznana na rynku międzynarodowym marka może pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w branży. W jej ofercie znajdziesz nowoczesne i wysoko skuteczne urządzenia, które cechują się długotrwałą żywotnością. Do naszych sugestii należy Daikin Emura. Do zalet tego rozwiązania należy na przykład cicha praca, tryb ekonomiczny, komfortowy, ustawień nocnych i powerful, dwuobszarowy czujnik inteligentny oraz automatyczne przełączanie z chłodzenia na grzanie. Warto jednak wspomnieć, że są to tylko wybrane atuty. W zależności od własnych potrzeb możesz uznać poszczególne z nich za wyjątkowo praktyczne, chociaż bez wątpienia każdy znajdzie zastosowanie na co dzień. 

Warto zaufać specjaliście

W przypadku doboru i montażu klimatyzacji warto zaufać specjaliście. Dzięki temu zyskasz pewność, że cały proces został przeprowadzony prawidłowo. Co więcej, instalacją systemu multi-split bezwarunkowo powinien zająć się fachowiec. To on podłączy jednostkę zewnętrzną z wewnętrznymi oraz dobierze stosowne miejsce ich ulokowania. Pomoże Ci także wybrać stosowną moc urządzenia. Pamiętaj również o regularnym serwisie klimatyzacji. Pomimo tego, że ta technologia jest wysokoefektywna, należy zadbać o jej cykliczną kontrolę i ewentualne prace, które pomogą w usprawnieniu jej działania. To pozwoli na przedłużenie żywotności klimatyzacji w mieszkaniu.

Sprawdź także inne wpisy oraz produkty: