Jonizatory powietrza, czyli oczyszczacze z funkcją jonizacji neutralizują jony dodatnie. Atomy składają się z elektronów, protonów i neutronów. W sytuacji, gdy pomiędzy protonami i elektronami pojawiają się nierówności, atomy zamieniają się w jony, które mają wpływ na zdrowie człowieka. Jonizatory powietrza zamieniają szkodliwe jony dodatnie na ujemne, czyli takie, które naturalnie występują na przykład po burzy, kiedy oddychanie staje się przyjemniejsze. Urządzenia tego typu mogą wytwarzać jony lekkie – krótkotrwałe lub ciężkie – długotrwałe. Pierwszy rodzaj jonizatorów powietrza produkuje także gazy – ozon, tlenek azotu. Ważne by wytwarzał ich ilość nie większą niż 0,05 ppm. Jonizatory powietrza plazmowe odpowiedzialne są za produkcję jonów ciężkich, które pojawiają się po wytworzeniu się elektronów na rozgrzanym metalu. Takie urządzenia działają wolniej, jednak jednocześnie wydajniej.

Jonizatory powietrza oraz ich działanie – czyli, jak wpływają na samopoczucie?

Jonizatory powietrza przeciwdziałają tak zwanemu elektrosmogowi, czyli jonom dodatnim, które przenoszą kurz, grzyby, bakterie i wirusy. Dzieje się tak, ponieważ dzięki ich pracy nieprzychylne ładunki zostają przeniesione na ściany, meble. Jonizatory powietrza gwarantują poprawę ogólnego samopoczucia i koncentracji. To dlatego, że przeciwdziałają przedostawaniu się patogenów do organizmów osób w pomieszczeniu, a także usuwają alergeny z powietrza. W rezultacie zostaje ułatwione oddychanie. Warto zauważyć, że jonizatory powietrza mogą być stosowane przez każdego – alergików, osoby wrażliwe, ale też cieszące się pełnym zdrowiem. Ta technologia poprawia jakość powietrza, co zostanie zauważone przez każdego właściciela. To doskonała alternatywa dla klasycznych nawilżaczy powietrza. Dzięki odpowiedniej trosce o powietrze, którym oddychasz, zauważysz korzystny wpływ jonizatora na swoje zdrowie, szczególnie jeżeli jego działanie połączysz z pozostałymi dostępnymi technologiami, oddziałującymi na stan właściwości powietrza w mieszkaniu.

Jonizatory powietrza i klimatyzacja – sposób na rześkie powietrze

Praca jonizatorów powietrza połączona z klimatyzacją to doskonały sposób na uzyskanie rześkiej, przyjemnej atmosfery w mieszkaniu. Najlepszym rozwiązaniem jest zestawienie obu funkcji w jednym urządzeniu. Dzięki temu zyskujesz urządzenie o wiele bardziej komfortowe. Klimatyzacja często zawiera w sobie działanie jonizatorów powietrza. Tak jest np. w przypadku Rotenso Imoto, klimatyzacji, która posiada wbudowany filtr Silver IonAir, umożliwiający niemal całkowitą likwidację grzybów i bakterii. Wykorzystane w urządzeniu srebro cechuje się silnymi właściwościami antybakteryjnymi. Rotenso Imoto to skuteczna klimatyzacja komfortu, która cieszy dodatkowymi funkcjami – takimi jak jonizator powietrza.

Rozwiązanie dla wymagających

Jonizatory powietrza, szczególnie połączone z klimatyzacją to rozwiązanie dla wymagających. Jeżeli szukasz urządzenia, które znacząco poprawi jakość powietrza, zdecydowanie powinieneś zwrócić uwagę ten rodzaj sprzętu. Niezawodna technologia wyeliminuje z atmosfery szkodliwe zanieczyszczenia, a klimatyzacja wpłynie korzystnie na temperaturę. Jonizator powietrza to propozycja dla każdego, nawet osób zmagających się z alergią i nadwrażliwościami.