Fakt, że klimatyzacja nie grzeje, może wynikać z kilku czynników. Warto na początku zastanowić się, jak właściwie działa ta funkcja w klimatyzatorze. Otóż polega ona na odwróconej pracy urządzenia typu split. Wówczas jednostka wewnętrzna grzeje, a zewnętrzna chłodzi, co stanowi zamianę ról pomiędzy nimi. Właściwie każdy klimatyzator może działać na tej zasadzie. Problem zaczyna się, gdy klimatyzacja nie grzeje. Wtedy warto sprawdzić możliwe źródło usterki. Może nim być na przykład nieodpowiednie ustawienie działania urządzenia.

Co robić, gdy klimatyzacja nie grzeje?

Gdy klimatyzacja nie grzeje, w pierwszej kolejności warto sprawdzić jej ustawienia. Mowa tu o wybraniu odpowiedniego trybu działania, sprawdzeniu, czy prawidłowo reaguje na sterownik zdalny, czy może to właśnie po tej stronie leży problem. Wówczas można spróbować uruchomić funkcję bezpośrednio na jednostce. Pamiętaj także, że za fakt, że klimatyzacja nie grzeje, może odpowiadać także brak zaprogramowania odpowiedniej temperatury – wtedy należy podnieść jej wartość i zaczekać, by przekonać się, czy to pomogło.

Klimatyzacja nie grzeje – jak rozwiązać problem?

Jeśli domowe sposoby na problem, że klimatyzacja nie grzeje, nie działają, wówczas warto zwrócić się do serwisu. Tym bardziej, kiedy urządzenie jest jeszcze objęte gwarancją. Być może kwestia ta jest spowodowana wewnętrznymi usterkami, których nie należy naprawiać samodzielnie. Warto pamiętać, że klimatyzator działa jak pompa ciepła powietrze-powietrze. Serwisant sprawdzi zarówno jednostkę wewnętrzną, jak i zewnętrzną, pomiędzy którymi następuje przepływ powietrza. To, że klimatyzacja nie grzeje, często można w szybki sposób naprawić – wystarczy zlokalizować przyczynę.

Gdzie zgłosić, że klimatyzacja nie grzeje?

To, że klimatyzacja nie grzeje, należy zgłosić do licencjonowanego serwisu. Dzięki temu zyskasz pewność, że Twoim problemem zajmie się wykwalifikowany specjalista. Ten aspekt znacząco wpływa na skuteczność naprawy. Klimatyzacja nie grzeje z różnych przyczyn. Niektóre z nich możesz zlokalizować i usunąć własnoręcznie. Powodem awarii może być na przykład wybranie złych ustawień urządzenia. Wówczas warto postępować zgodnie z instrukcją obsługi, która jest do niego dołączona.

Montaż ma znaczenie

Zdecydowanie, montaż klimatyzacji przeprowadzony prawidłowo jest bardzo ważny. Dlatego trzeba powierzyć tę czynność osobie z doświadczeniem, nie podejmować się jej osobiście. Dzięki temu zyskasz pewność, że wszystko zostało podpięte, jak należy i nie będzie w przyszłość przyczyną usterek. Ważne, by serwis był autoryzowany. To, że klimatyzacja nie grzeje, bywa uciążliwe w chłodne jesienno-zimowe dni, kiedy często pełni funkcję wsparcia dla tradycyjnych grzejników lub ogrzewania podłogowego. Dlatego też warto decydować się na regularne przeglądy urządzenia.

Sprawdź także: