Inwestycja w klimatyzator to inwestycja we własny komfort, a dla alergików – także zdrowie, ponieważ to urządzenie może oczyszczać powietrze z czynników wyzwalających chorobę. Ze względów estetycznych, warto jednak zastanowić się, jak obudować klimatyzację. Ważne jest, by sprzęt miał zapewnioną cyrkulację powietrza, nie był szczelnie zamknięty. W tym celu dobrze jest sięgnąć po gotowe szafki kamuflujące lub samodzielnie obudować klimatyzację płytami gipsowo-kartonowymi.

Jak ukryć klimatyzację?

Najprostszym sposobem na to, jak obudować klimatyzację, jest wykorzystanie w tym celu gotowych szafek kamuflujących. Takie meble cechują się ażurową konstrukcją. Co ważne, klimatyzator nie może być szczelnie zamknięty. Dlatego należy zwrócić uwagę na przewiewność szafki kamuflującej, którą trzeba otwierać, by zapewnić dostęp do urządzenia. Ten sposób, jak ukryć klimatyzację należy do najprostszych, a same meble mogą stać się ciekawym uzupełnieniem wystroju domu. Z pewnością będą w mniejszym stopniu rzucać się w oczy niż klimatyzator, który może sprawiać wrażenie niedopasowanego do wnętrza budynku.

Jak samodzielnie obudować klimatyzację?

Klimatyzację możesz obudować także samodzielnie. Ta opcja spodoba się wszystkim domowym majsterkowiczom. W tym celu wykorzystaj płyty gipsowo-kartonowe. Ten sposób, jak obudować klimatyzację, niesie ze sobą również inne zalety. Pozwala na ukrycie okablowania, oświetlenia i umożliwia na rozprowadzenie kilku wyjść, które kierują powietrze na różne strony. Jeśli Twoim hobby są prace domowe, z pewnością spodoba Ci się ten pomysł, którego rezultat będzie miał zabarwienie nie tylko praktyczne, ale i estetyczne.

Dlaczego warto obudować klimatyzację?

Możesz zastanawiać się także, dlaczego warto obudować klimatyzację. Nie jest to konieczność, jednak dzięki takiej czynności uda Ci się zasłonić urządzenie, które nie zawsze współgra z wystrojem domu. Możemy zatem uznać, że ukrycie klimatyzacji w szafce lub specjalnej konstrukcji wykonanej samodzielnie, ma walory estetyczne. Wielu użytkowników doceni ten fakt. Jeśli nie wiesz, jak obudować klimatyzację, przyjrzyj się inspiracjom dostępnym w sieci. Dzięki nim uda Ci się znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie.

Detal, który wiele zmienia

Bez wątpienia kwestia tego, jak obudować klimatyzację, jest detalem, który wiele zmienia. Przede wszystkim w odbiorze wystroju wnętrza domu. Dzięki osłonie klimatyzator nie kłóci się ze ścianami i innymi elementami wyglądu pomieszczenia. Klimatyzację można też obudować na zewnątrz, na przykład jednostkę znajdującą się na balkonie. Wówczas szafka może służyć także jako stolik lub ławka. Jeśli chcesz, osłonę na urządzenie możesz wykonać własnoręcznie. Ważne, by zapewnić wentylatorowi stałą cyrkulację powietrza. Tutaj warto zdecydować się na szafki i osłony ażurowe. To, jak obudować klimatyzację, nie musi być skomplikowane. Już najprostsze rozwiązania doskonale sprawdzają się w tej roli. To z pewnością wielkie udogodnienie dla użytkowników urządzeń schładzających powietrze.

Zobacz także: