Floryści inwestujący we własny biznes, stoją przed odpowiedzią na pytanie, jaka klimatyzacja do kwiaciarni będzie najlepsza? Warto wiedzieć, że nie jest to kwestia jednoznaczna. Dobór urządzenia zależy bowiem od kilku czynników. Wybierając klimatyzację do kwiaciarni, trzeba uwzględnić powierzchnię, wysokość oraz ilość pomieszczeń. Jeśli mamy do czynienia z główną częścią sklepu i osobnym zapleczem, dobrym rozwiązaniem będzie jednostka typu multi-split, czyli taka, gdzie kilka jednostek wewnętrznych jest połączonych z jedną zewnętrzną.

Czy klimatyzacja do kwiaciarni jest potrzebna?

Zdecydowanie, warto zainwestować w klimatyzację do kwiaciarni. Urządzenie reguluje nie tylko temperaturę, ale też wilgotność i czystość powietrza. Oznacza to, że oprócz pozytywnego wpływu na samopoczucie pracownika, wpłynie także na przedłużenie świeżości kwiatów i zapewnienie im optymalnych warunków. Z tego powodu już na etapie projektu sklepu, warto zastanowić się, jaka klimatyzacja do kwiaciarni sprawdzi się najlepiej.

Klimatyzacja typu split, czy multi-split – co wybrać do kwiaciarni?

To, jaka klimatyzacja do kwiaciarni będzie najlepsza, zależy od kilku czynników. Wpływ na decyzję będzie miała m.in. liczba pomieszczeń, w których regulowana ma być temperatura. W przypadku, gdy mowa o jednym głównym obszarze, bez zaplecza, pokoju socjalnego, wystarczy jednostka typu split. Jej praca polega na połączeniu jednej jednostki wewnętrznej do jednej zewnętrznej. Z kolei klimatyzacja do kwiaciarni multi-split to jej przeciwieństwo. Jednostek wewnętrznych może być kilka, a praca każdej z nich regulowana oddzielnie. Jest to opcja, która powinna zainteresować właścicieli sklepów florystycznych, których projekt jest bardziej rozbudowany, to jest, składa się z kilku osobnych przestrzeni.

Dlaczego warto mieć klimatyzację w kwiaciarni?

Jeśli chodzi o kwestię tego, dlaczego warto mieć klimatyzację w kwiaciarni, możemy odpowiedzieć krótko – ze względu na warunki odpowiednie dla roślin. Regulacja temperatury, wilgotności i czystości powietrza pomoże Ci stworzyć idealne środowisko dla kwiatów, co przedłuży ich świeżość. Oznacza to, że nie będzie trzeba zbyt często wymieniać towaru, ponieważ obecny stan magazynu przetrwa dłużej. Tutaj warto wspomnieć także o pracownikach. To, jaka klimatyzacja do kwiaciarni zostanie wybrana, wpłynie także na samopoczucie ludzi zatrudnionych w sklepie florystycznym. Będzie to cenne szczególnie przy niewielkiej powierzchni i w czasie gorących letnich dni.

Inwestycja, która się opłaca

Klimatyzacja do kwiaciarni jest inwestycją, która bez wątpienia się opłaca. Nie tylko przedłuży żywotność roślin, ale też wpłynie korzystnie na samopoczucie zatrudnionych florystów. To, jaka klimatyzacja do kwiaciarni zostanie wybrana, zależy od kilku czynników. Może to być zarówno jednostka typu split, jak i multi-split, co warto dostosować do ilości pomieszczeń. Warto zainteresować się urządzeniami takich marek jak Daikin, czy Rotenso. Z całą pewnością, dobrze jest, sięgać po klimatyzatory pochodzące od sprawdzonych producentów.

Sprawdź także: