Elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni odpowiadają za jej skuteczną pracę. Jednocześnie mają one wpływ na warunki, które są kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania zebranych wewnątrz pomieszczenia, bardzo wrażliwych na jakość i temperaturę powietrza, urządzeń elektronicznych, teleinformatycznych. Elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni tworzą spójną całość, którą określa się jako klimatyzację precyzyjną. Wśród uznanych w branży producentów tego rodzaju rozwiązań możesz znaleźć np. markę Stulz i urządzenia z serii CyberAir 3, które dedykowane są bardziej wymagającym miejscom pracy. Dają one pełną kontrolę nad parametrami powietrza.

Elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni – od czego zależą?

Elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni są zależne od tego, jakie parametry ma urządzenie regulujące temperaturę pomieszczenia technicznego. Te z kolei dobiera się, skupiając się na wymaganej wydajności, jaka jest w stanie zapewnić optymalne warunki zebranym wewnątrz maszynom. Elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni powinny być dobrane tak, by klimatyzator był wystarczająco wydajny, również w przypadku rozbudowy pomieszczenia o kolejne jednostki telekomunikacyjne.

Co składa się na instalację klimatyzacji?

W zależności od obciążeń cieplnych, urządzenie klimatyzacyjne będzie składać się z odmiennych rozwiązań. Wśród nich znajdują się np. klimatyzatory – ścienne, podsufitowe, kasetonowe lub szafy klimatyzacji precyzyjnej. Elementami instalacji klimatyzacji w małej serwerowni mogą być także nawilżacz, moduł monitoringu, nagrzewnica i drugie źródło zasilania. W przypadku średnich rozmiarów pomieszczeń do instalacji dodawane są dodatkowe czujniki temperatury powietrza i zawory dwu lub trójdrożne. Wśród elementów instalacji klimatyzacji w serwerowniach o większej powierzchni można wymienić również pełny wybór stopnia filtracyjnego zainstalowanych filtrów, softstarty dla sprężarek, a także sprężarki w wersji inwerterowej. Dzięki tym rozwiązaniom klimatyzacja w serwerowni może działać sprawnie, niezależnie od wymagań, jakie powstają w przypadku konkretnych technologii umieszczonych wewnątrz.

Warto korzystać ze sprawdzonych elementów instalacji klimatyzacji w serwerowni

Bez wątpienia, warto korzystać z elementów instalacji klimatyzacji w serwerowni, które pochodzą z godnego zaufania źródła. Za takie można uznać licencjonowanego dystrybutora sprzętu produkcji uznanych w branży rozwiązań klimatyzacyjnych. Solidnie wykonane elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni oraz profesjonalny proces ich montażu to gwarancja skuteczności klimatyzatorów stosowanych w pomieszczeniach technicznych i telekomunikacyjnych. Warto także skorzystać z doradztwa doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci w doborze odpowiedniej technologii. Prawidłowo połączone ze sobą elementy instalacji klimatyzacji w serwerowni będą funkcjonować przez długi czas, w trakcie trwania którego możesz oczekiwać optymalnych warunków dla zgromadzonego sprzętu. Zdecydowanie dobrze jest rozważyć wybór sprawdzonej i renomowanej technologii.