Funkcja dry w klimatyzacji sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach z większym poziomem wilgotności w powietrzu. Należą do nich m.in. łazienka, pralnia i kuchnia. Co więcej, osuszanie powietrza jest także przydatne w miesiącach obfitych w opady deszczu, to jest, pod koniec lata i na początku jesieni. Wówczas funkcja dry w klimatyzacji okazuje się bardzo przydatna, ponieważ wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczenia, w którym jest zainstalowana jednostka.

Funkcja dry w klimatyzacji domowej

Funkcja dry w klimatyzacji domowej jest jasno oznaczona i dostępna w większej części urządzeń tego typu. Przydaje się, by usunąć zbędną wilgoć z powietrza. Warto sprawdzić jeszcze przed zakupem urządzenia, czy posiada ono funkcję osuszania, jeśli Ci na niej zależy. Z reguły wystarcza jeden przycisk, by ją uruchomić, często jest to możliwe także za pomocą zdalnego sterowania. 

Funkcja dry w klimatyzacji wpływa m.in. na zmniejszenie ryzyka wystąpienia grzybów i pleśni na ścianach.

Dlaczego warto korzystać z funkcji dry w klimatyzacji?

Funkcja dry w klimatyzacji niweluje ryzyko rozwinięcia się pleśni i grzybów. Są one niebezpieczne dla naszego zdrowia, szczególnie dla osób wrażliwych. Przydaje się także w deszczowe dni, a nawet całe tygodnie, kiedy to wilgotność jest na znacznie wyższym poziomie. Wówczas wystarczy uruchomić funkcję dry w klimatyzacji, by zaczęła ona przeciwdziałać jej negatywnym skutkom, które może odczuć każdy. Tryb osuszania powietrza jest prosty w obsłudze i łatwo dostępny na jednostce lub pilocie zdalnego sterowania, który czasem może być zastąpiony przez urządzenie mobilne.

Kiedy trzeba korzystać z funkcji dry w klimatyzacji?

Warto wiedzieć, że istnieją sytuacje, w których korzystanie z funkcji dry w klimatyzacji jest wręcz niezbędne. Mowa tu o momencie, gdy poziom wilgoci w pomieszczeniu przekracza 60%. Wówczas jest on na tyle wysoki, że wnętrze pomieszczenia staje się wręcz idealnym środowiskiem dla rozwoju grzybów i pleśni, a tego staramy się unikać. Wtedy funkcja dry w klimatyzacji staje się niezastąpiona. Klimatyzator skutecznie osusza powietrza, niwelując przy tym drobnoustroje, które powstały w wyniku zbyt wysokiej wilgotności. Warto pamiętać, że ma to wpływ na zdrowie osób przebywających wewnątrz pomieszczenia.

Nowoczesna klimatyzacja to najlepszy wybór

Najlepszym wyborem jest nowoczesna klimatyzacja z trybem osuszania powietrza. Takie znajdziesz w ofercie marek Daikin i Rotenso. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się optymalnymi warunkami we własnym domu lub przestrzeni użytku publicznego, takiej jak urząd, czy biurowiec. Funkcja dry w klimatyzacji jest niezwykle ważna. Nie trzeba włączać jej codziennie, jednak warto robić to regularnie, szczególnie wtedy, gdy wilgotność powietrza przekracza normę. Nowoczesne jednostki są wyposażone w ten tryb i jest on łatwo dostępny. Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z parametrami klimatyzatora, w tym obecnością funkcji dry, o której warto pamiętać.

Zobacz także: