Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza to rozwiązanie typu ‘dwa w jednym” – jednocześnie reguluje temperaturę i stan atmosfery w pomieszczeniu. Dostępne są urządzenia split i przenośne, a każde z nich ma swoje zalety. Z pewnością znajdziesz wśród nich idealną technologię dla siebie. Warto pamiętać, aby niezależnie od rodzaju klimatyzatora z oczyszczaczem powietrza regularnie dokonywać jego przeglądu, co znacznie przedłuży zdatność do użytku.

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza split – dlaczego warto?

Klimatyzatory split z oczyszczaczem powietrza cechują się wieloma cennymi zaletami. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że ich montaż wiąże się z pracami remontowymi, które dotyczą kucia ścian i zewnętrznej elewacji. Mimo to, klimatyzator z oczyszczaczem powietrza typu split odznacza się wysoką wydajnością i dużą mocą chłodniczą. Należy wspomnieć również o cichej pracy i niskim zużyciu energii. Z tego względu coraz większa ilość osób decyduje się na taki sprzęt, uwzględniając go już na etapie projektowania budynku. 

Filtry powietrza stosowane w klimatyzatorach

Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza jest wyposażony w filtr. Dostępnych jest kilka różnych sposobów filtrowania, toteż w zależności od modelu urządzenia możesz spotkać się innym rozwiązaniem. Wśród popularnych technologii wykorzystywanych w klimatyzatorach z oczyszczaczem powietrza możemy wymienić filtr wstępny, EPA/HEPA, węglowy, elektrostatyczny, katechinowy, jonizację powietrza, czy lampę UV. Warto dodać, że każda z możliwości ma inne działanie, dlatego zalecamy zapoznanie się z parametrami rozważanych urządzeń, aby dobrać najlepsze.

Przykładowy klimatyzator z oczyszczaczem powietrza

Klimatyzatory z oczyszczaczem powietrza są różne. Jedną z polecanych i całkowicie godnych zaufania marek jest Rotenso. Przykładem klimatyzatora z oczyszczaczem powietrza produkowanego pod ich szyldem jest model Imoto. Został on wyposażony w trzy innowacyjne filtry – Cold Nano iAIR, Silver Ion iAIR oraz HEPA iAIR. Usuwają one alergeny, grzyby, bakterie, a także dezynfekują powietrze. Ponadto, klimatyzator z oczyszczaczem powietrza Rotenso Imoto jest także niezwykle skuteczny w regulacji temperatury panującej w pomieszczeniu i ma regulowany przepływ góra-dół oraz prawo-lewo. 

Rozwiązanie na długie lata

Dobrej jakości klimatyzator z oczyszczaczem powietrza to inwestycja na długie lata. Gwarantuje on prawidłową pracę, która polega na regulowaniu temperatury w pomieszczeniu, przy jednoczesnym usuwaniu z atmosfery zanieczyszczeń, alergenów i nieprzyjemnych zapachów. Klimatyzator z oczyszczaczem powietrza nie tylko chłodzi, ale też i grzeje wnętrza. Dlatego doskonale sprawdzi się jako dodatkowe źródło ciepła w zimie. Cenione powszechnie marki, takie jak Rotenso, czy Daikin to producenci, których urządzenia mają wieloletnią gwarancję. Z tego względu warto rozważyć właśnie ich sprzęt, który ma udogodnienia takie jak zdalne sterowanie. 

Zobacz także: