Inwestując w klimatyzację mieszkania, warto rozważyć każdy aspekt jej montażu. Wśród istotnych i ciekawych kwestii jest to, jak ukryć klimatyzator na balkonie. Nie ulega wątpliwości, że jednostka zewnętrzna może zakłócać jego wystrój. Trzeba pamiętać, że przysłanianie jej roślinami, nie jest dobrą opcją, ponieważ wydzielane ciepło może im zaszkodzić. Na szczęście, istnieją metody, jak ukryć klimatyzator na balkonie tak, by był on nie tylko estetyczny, ale też praktyczny. Czasem wystarczy sięgnąć po gotowe rozwiązania.

Osłona na klimatyzator, czyli jak ukryć go na balkonie

Jednym ze sposobów jak ukryć klimatyzator na balkonie, jest zamontowanie specjalnie dedykowanej temu osłony. Takie akcesoria na ogół wykonuje się z drewna. Co ciekawe, tak osłonięty klimatyzator, a raczej jego jednostka zewnętrzna, może pełnić funkcję na przykład stolika kawowego. Możesz także sięgnąć po osłonę blaszaną, która ma dokładnie to samo przeznaczenie. Zdecydowanie jest to swego rodzaju ułatwienie dla użytkownika, którego balkon nie traci na wyglądzie i praktyczności.

Co jest ważne w ukrywaniu klimatyzatora na balkonie?

Ukrywając klimatyzator na balkonie, trzeba pamiętać o wykorzystaniu osłony zapewniającej przewiewność, czyli wyposażonej w odpowiednie otwory. Jednostka zewnętrzna klimatyzacji musi mieć dostęp do świeżego powietrza, dlatego należy pamiętać, by nie przysłaniać jej całkowicie. Sposobem na to, jak ukryć klimatyzator na balkonie, jest także osłona wykonana z blachy. W tym przypadku często można spotkać nietypowe i oryginalne zdobienia, co z pewnością zainteresuje wiele osób inwestujących w urządzenia chłodnicze. 

Osłonę na klimatyzator na balkonie możesz zrobić samodzielnie

Obudowa na klimatyzator na balkonie zrobiona samodzielnie to propozycja dla przysłowiowych “złotych rączek”. Do jej wykonania możesz wykorzystać na przykład drewniane listwy lub palety. Warto zaznaczyć, że jest to stosunkowo prosta konstrukcja, której ukończenie da Ci wielką satysfakcję, szczególnie że ma ona zastosowanie praktyczne. Pamiętaj o odpowiednim dobraniu wymiarów osłony. Na to, jak ukryć klimatyzator na balkonie, jest kilka sposobów. Mowa tu przede wszystkim o formie i materiale wykorzystanej obudowy na jednostkę zewnętrzną. Najważniejsze jest jednak to, by nie zakłócała pracy urządzenia.

2 w 1, czyli rozwiązanie dla praktycznych

To, jak ukryć klimatyzator na balkonie, może być rozwiązaniem rzędu 2 w 1. Chodzi tu przede wszystkim o to, że osłona może służyć Ci także za stolik lub półkę na drobiazgi. Lepiej jednak nie stawiać w jej pobliżu roślin, którym mogłaby zaszkodzić wydzielana temperatura. Jeśli szukasz pomysłów, jak ukryć klimatyzator na balkonie, być może najlepszą propozycją dla Ciebie będzie ta najprostsza i najbardziej klasyczna, czyli drewniana obudowa. Możesz pomalować ją tak, by pasowała do reszty otoczenia, przez co jednostka zewnętrzna klimatyzacji będzie jeszcze mniej zauważalna. Z pewnością taki właśnie efekt sprawdzi się na większości balkonów. 

Zobacz także: