Klimatyzacja do mieszkania 50m2 musi spełniać oczekiwania użytkownika, to jest, działać z pełną efektywnością, niskim poziomem hałasu i optymalnymi kosztami eksploatacyjnymi. W osiągnięciu skuteczności bez wątpienia pomoże odpowiednio dobrana moc. Nad tą kwestią warto się pochylić. 

Jaką moc klimatyzacji wybrać do mieszkania 50m2? Z reguły na każdy metr kwadratowy przypada 0,1 kW. Idąc tym tropem, należy pomnożyć: 50m2 x 0,1kW = 5kW. Metraż jednak nie wystarczy. Trzeba uwzględnić także straty cieplne budynku, które mogą wynikać z nieszczelnych okien, dachu, czy nieodpowiedniego ocieplenia. 

Klimatyzacja do mieszkania 50m2 z montażem

Klimatyzacja do mieszkania 50m2 z montażem to dodatkowe udogodnienie dla klienta. Trzeba pamiętać, że poza nielicznymi wyjątkami, instalacją jednostki nie warto zajmować się na własną rękę. Takie czynności należy powierzyć osobie doświadczonej. Co jednak powinno się wziąć pod uwagę przy doborze klimatyzacji do mieszkania 50m2? Jest to m.in.: 

– moc chłodnicza i grzewcza, 

– klasę energetyczną, co do której istotną wskazówką są współczynniki SEER i SCOP, 

– funkcjonalność, czyli sposób sterowania, tryby pracy, 

– wpływ na jakość powietrza. 

Jak najbardziej, istotny jest też metraż mieszkania. To on znacząco wpływa na dobór mocy jednostki. Sama powierzchnia to jednak nie wszystko. Warto wspomnieć o ilości pomieszczeń, w których ma działać urządzenie, ponieważ to na tej podstawie podejmuje się decyzję, czy sięgnąć po technologię split, czy multisplit. 

Koszt klimatyzacji w mieszkaniu 50m2

Zastanawiasz się, jaki jest koszt klimatyzacji w mieszkaniu 50m2? Musisz wiedzieć, że kwota inwestycji jest zależna od kilku czynników. Mowa tu m.in. o rodzaju i klasie urządzenia oraz stopniu trudności montażu. Warto pamiętać, że renomowani producenci zwykle oferują lepsze parametry, w tym liczne dodatkowe funkcje. Co więcej, czasochłonna instalacja będzie wiązała się ze zwiększeniem kosztów. Analogicznie jednostki niewymagające znacznych nakładów pracy, są jednoznaczne ze zmniejszeniem kwoty związanej z montażem. Absolutnie nie powinno się dokonywać tego osobiście ze względu na cenę – to może spowodować konieczność sfinansowania nieumyślnie stworzonych usterek. 

Klimatyzator przenośny do mieszkania 50m2

Klimatyzator przenośny do mieszkania 50m2 to jedna z tańszych opcji, którą możesz wybrać. Co jednak z efektywnością? Proces chłodzenia może okazać się mniej skuteczny. Zaletą jest tu natomiast możliwość przeniesienia jednostki i ulokowania jej dokładnie tam, gdzie zależy Ci na regulacji temperatury. Do wad zalicza się to, że urządzenie zajmuje stosunkowo dużo miejsca, co również wpływa na komfort użytkowania. Zdecydowanie bardziej użyteczną możliwością jest klimatyzacja typu split lub multisplit. Składają się one – w uproszczeniu mówiąc – z jednostki zewnętrznej i jednostki lub jednostek wewnętrznych. W mieszkaniu 50m2 o klasycznym układzie powinna wystarczyć klimatyzacja split. 

Jaką jednostkę wybrać?

W naszej ofercie znajdziesz niejedną opcję do wyboru. Mówimy przede wszystkim o klimatyzacji do mieszkania 50m2 typu split i multisplit. Polecamy na przykład Rotenso Roni. To połączenie niewielkich rozmiarów i optymalnie niskiej ceny, które idą w parze z korzystnymi parametrami. Na wyposażeniu jednostki znajduje się na przykład programator czasowy, funkcja automatycznego oczyszczania oraz zapamiętywanie ostatnio używanych ustawień. W naszym asortymencie zawarliśmy dla Ciebie także inne rozwiązania spod znaku Rotenso, a także innej, równie cenionej marki – Daikin. Dla obiektów takich jak data center przygotowaliśmy natomiast klimatyzację do serwerowni STULZ.

Przeczytaj także inne artykuły oraz zobacz wybrane produkty i usługi: