Jeśli zastanawiasz się, jaką klimatyzację do warsztatu wybrać, podpowiadamy, że na początku warto zastanowić się, jakiej powierzchni jest przestrzeń. Ma to znaczenie ze względu na moc i inne parametry urządzenia. W większości przypadków, jako klimatyzacja do warsztatu sprawdzi się klimatyzator typu split, czyli taki z jedną jednostką wewnętrzną i jedną zewnętrzną. Z kolei jego parametry należy dobrać pod specyfikę pomieszczenia. Pamiętaj, że klimatyzator może zarówno chłodzić powietrze, jak i je grzać, co przydaje się w zimie.

Jak dobrać klimatyzację do warsztatu?

Dobierając klimatyzację do warsztatu skup się także na ociepleniu budynku, które wpływa na zmiany temperatury wewnątrz. Klimatyzacja do warsztatu 10 m2 może mieć moc 2,5 kW i być jednostką typu split. Dużym ułatwieniem będzie także opcja zdalnego sterowania, czy to z poziomu pilota, czy też urządzenia mobilnego, jak smartfon. Takie rozwiązania oferuje m.in. marka Daikin.

Czy klimatyzacją można grzać warsztat?

Dobrą wiadomością dla użytkowników klimatyzacji do warsztatu jest to, że może ona działać na zasadzie pompy ciepła powietrze-powietrze, czyli ogrzewać pomieszczenie. Jest to doskonała opcja do stosowania jesienią i zimą. W przypadku większych pomieszczeń klimatyzacja do warsztatu może stanowić wsparcie dla innego rodzaju ogrzewania. Z kolei w miesiącach wiosenno-letnich będziesz mógł cieszyć się z przyjemnego chłodu, który wytwarza urządzenie. Biorąc pod uwagę aspekt praktyczny, klimatyzacja do warsztatu staje się bardzo opłacalną i uniwersalną inwestycją.

Jaka klimatyzacja do warsztatu będzie najlepsza?

Najlepsza klimatyzacja do warsztatu to taka, która cechuje się mocą odpowiednią do skutecznej regulacji temperatury powietrza wobec danej powierzchni, jest cicha, może być zdalnie sterowana. Takie propozycje znajdziesz na przykład w ofercie Daikin, czy Rotenso. Do warsztatu wystarczy klimatyzator typu split, chyba że mamy do czynienia z miejscem podzielonym na kilka pomieszczeń lub z osobnym pokojem socjalnym. Wówczas warto wybrać klimatyzację typu multi-split. Pamiętaj, by dobrze oszacować potrzebną moc do powierzchni i warunków warsztatu. Zawsze warto założyć pewien zapas, na wypadek zmiany potrzeb.

Warto sięgać po sprawdzone rozwiązania

W przypadku klimatyzacji do warsztatu warto sięgać po sprawdzone rozwiązania. Dobrze, jeśli urządzenie jest wyposażone w funkcję oczyszczania i osuszania powietrza. To wpłynie na komfort i zdrowie użytkownika. Klimatyzacja do warsztatu musi być niezawodna. Z tego powodu zachęcamy do sięgania po technologię produkowaną przez cenionych w branży producentów. Warto także zasięgnąć specjalistycznej porady, a montaż powierzyć specjaliście. Nie należy robić tego samodzielnie. Istotny jest także regularny serwis urządzenia. Pamiętaj, że klimatyzacja do warsztatu to inwestycja na długie lata, w których czasie Twoje warunki pracy ulegną znacznej poprawie.

Sprawdź także: