Kiedy w grę wchodzi klimatyzacja sufitowa, często mówimy o jej wielofunkcyjności. To dlatego, że tego typu urządzenia często nie tylko schładzają powietrze, ale też ogrzewają je, osuszają i odpowiadają za wentylację pomieszczenia. W momencie, w którym w ten sposób spojrzymy na klimatyzatory kasetonowe, które montuje się właśnie w suficie, możemy mówić o technologii niezwykle uniwersalnej, praktycznej i zdecydowanie wpływającej na komfort przebywania w danym wnętrzu. Warto dodać, że chociaż tego typu rozwiązania mogą kojarzyć się z większymi obiektami, na przykład biurowcami, mogą być także montowane w domach prywatnych, co również jest ich zaletą. 

Jak działa klimatyzacja sufitowa?

Trzeba zacząć od tego, że klimatyzacja sufitowa jest montowana w suficie podwieszanym. Jest to najczęściej urządzenie typu split, czyli takie, które składa się z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. W pierwszej znajduje się skraplacz, sprężarka i zawór, w drugiej parownik i wentylator. W miedzianych rurach znajduje się czynnik chłodniczy. Parownik przenosi ciepło do jednostki zewnętrznej, która oddaje je do otoczenia. Kiedy zamiast funkcji chłodzenia uruchomimy opcję grzania, cały proces odwraca się, dzięki czemu ciepło trafia do wnętrza. 

Jakie są zalety klimatyzacji sufitowej?

Przede wszystkim należy wspomnieć, że jednostki kasetonowe wymagają odpowiedniej zabudowy w suficie oraz odpowiedniej wysokości. Warto jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie wiąże się z kilkoma cennymi zaletami. Wśród nich znajduje się:

– estetyczny i minimalistyczny design, 

– oszczędność miejsca przez niewielkie gabaryty urządzenia, 

– równomierny i wielostronny nawiew powietrza, 

– wielofunkcyjność, wynikająca m.in. z opcji grzania, wentylacji, oczyszczania. 

Znając zarówno wymagania, jak i atuty klimatyzacji kasetonowej, możesz zdecydować, czy jest to rozwiązanie, którego szukasz. Pamiętaj, że kluczowy jest wybór odpowiedniego urządzenia. 

Jakie urządzenie wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na montaż klimatyzacji sufitowej, zadbaj o to, by urządzenie, z którego korzystasz, było dobrej jakości. Dzięki temu zyskasz pewność co do jego żywotności, a ten aspekt mocno wpływa na opłacalność inwestycji. Wśród naszych propozycji, do których wyboru zachęcamy, znajdziesz np. klimatyzację kasetonową Rotenso Tenji. Jest to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań tego typu. Zauważ, że jednostka daje możliwość zaprogramowania czasu pracy przez ustawienie momentu, w którym włączy się i wyłączy. Klimatyzacja jest dostępna w różnych wariantach mocy, dzięki czemu idealnie dopasujesz ją do swoich potrzeb. Wielkim atutem jest też intuicyjne sterowanie. Jakość pracy urządzenia wynika nie tylko z wykorzystanych technologii, ale też doświadczenia producenta, który od lat cieszy się uznaniem w branży, a który w czasie swojej obecności na rynku wypracował niezawodne rozwiązania. 

Przeczytaj również inne artykuły: